Viljandimaal selgusid Eggersmann Juunioride Suvekarika ja Freejump Lastekarika võitjad

Freejump Lastekarika võitja Johanna Krippel. Foto: Hedi Lepmets

Sammulis toimus 17. augustil takistussõiduvõistlus, kus ilusa ilma saatel viidi läbi viis parkuuri kõrgustel 90-130 cm. Võistluse raames toimusid ka Eggersmann Juunioride Suvekarika ja Freejump Lastekarika finaalid. Lisaks selgusid ka Viljandimaa meistrid erinevates arvestustes. Põhisõidu avatud arvestuse kõrgusel 130 cm võitsid Hanno Ellermann ja Graffiti. Eggersmann Juunioride Suvekarika arvestuses jäid esikohta jagama Doris Mänd hobusega Big Girl ja Agnes Podgorelov hobusega Rokade. Freejump Lastekarika finaalis olid parimad Johanna Krippel ja Donette.

Võistlust alustati 90 cm parkuuriga, kus parimad selgusid koguni kolmes arvestuses – avatud, U16 vanuseklass (kuni 16a) hobustel ja poniratsanikud (kuni 16a). Avatud arvestuses oli võistlustules kolmkümmend kaheksa paari. Kiire sõiduga noppsid võidu Valentin Hodźajan (RK Ruila Tall) ja Juta. U16 vanuseklassis olid parimad Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee. Poniratsanike klassis viisid võidu koju Grete Triisa (Viljandimaa RSK) ja Rokit. 90 cm parkuuri raames selgus ka Viljandimaa meister lasteklassis. Kuldmedali teenisid Grete Triisa ja Rokit, teise koha said Lene Varula ja Monsson. Pronksmedali viisid koju Mariete Tamm ja Picasa.

105 cm parkuuris selgusid parimad avatud arvestuses ja samal kõrgusel toimus ka Freejump Lastekarika finaal. Avatud arvestuses osales viiskümmend neli paari, neist 21 lõpetas raja eksimusteta. Parima soorituse tegid Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja Monsson. Teisele kohale platseerusid Karin Peks (Pärnumaa RSK) ja Panchita. Kolmanda tulemuse said kirja Helge Likker (Vändra RSK) ja Charmilly.

Freejump Lastekarika finaalis hüpati 105 cm ümberhüpetega rada, kus oli stardis kakskümmend kolm paari. Põhiparkuuris oli vigadeta sõite kümme, ümberhüpetel lõpetas eksmusteta neist seitse. Esikoha said Johanna Krippel (Viru Ratsu) ja Donette. Teisel positsioonil lõpetasid Victoria Saks (SA Tallinna RK) ja Hilfiger. Kolmanda koha said Hanna Smirnov (Tartu Kalevi RK) ja Tinstar Von Talwigk Z. Karikasarja kokkuvõttes teenis esikoha poodiumil Johanna Krippel, teise koha Rebecca Riomar ja kolmanda Vicotria Saks.

Puhtus-kiirus 115 cm parkuuris oli võistlustules 52 paari. Kõrges konkurentsis võitsid Brita Tuvi (Viljandimaa RSK) ja Hindenburg, napilt teiseks jäid eelmise sõidu võitjad Johanna Krippel (Viru Ratsu) ja Donette. Kolmanda koha teenisid Kati Raidma (Vändra RSK) ja Quelle. Parkuuri raames riputati medalid kaela ka juunioride Viljandimaa meistritele. Kuldmedali teenisid lasteklassi hõbemedali omanikud Lene Varula ja Monsson. Hõbeda teenisid Liis Kabral ja Picasa ja pronksi Berit Lehtsaar ja Cadiz.

120 cm puhtus-kiirus parkuuris olid parimad Kristjan Sinikas (RSK Ruttar) ja Space King. U25 Viljandimaa MV parimaks osutus Berit Lehtsaar ratsuga Solei Solei.

Võistluspäeva viimases parkuuris selgusid parimad kahes arvestuses. Neli paari startis Eggersmann Juunioride Suvekarika finaalis, kus tegemist oli 130 cm ümberhüpetega rajaga. Esimest kohta jäid jagama põhiparkuuris 8 kp teeninud  Doris Mänd (ESHKS) hobusega Big Girl ja Agnes Podgorelov (SA Tallinna RK) hobusega Rokade. Kolmanda koha teenisid Heleene Pruunsild (ESHKS) ja Quince. Karikasarjas esikohal lõpetas Doris Mänd 38 puntiga, teise koha sai Agnes Podgorelov 31 punktiga ja napilt kolmandaks jäi Heleene Pruunsild 30 punktiga.

130 cm avatud arvestuses olid parimad Hanno Ellermann (ESHKS) ja Graffiti. Teise koha teenisid samuti ümberhüpped puhtalt läbinud Kati Raidma (Vändra RSK) ja Harole. Kolmandal positsioonil lõpetasid 4kp-ga Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) ja B C Qastania. Põhiparkuuris selgusid Viljandimaa meistrid seenioride klassis, kus jällegi oli parim Berit Lehtsaar, sel korral ratsuga B C Qastania.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/7767/TS_Sammuli_17.08.19.pdf?1566233203