Virge Laur tuli kestvusratsutamise Sõjaväelaste MM-il kuuendaks

Viis Eesti kestvusratsutajat võistlesid 6. märtsil Dubais Sõjaväelaste MM-il, kus parimana lõpetas Virge Laur kohalikul hobusel nimega Wouter kõrgel kuuendal kohal 70 võistluspaari seas.

Virge ja Wouter läbisid 120 km kõrbes ajaga 5 tundi ja 13 minutit. Nende keskmiseks kiiruseks kujunes kiire 22 km/h, mis ometigi jäi märgatavalt alla võitjale H.H. Sh Hamdan Bin Mohammed Al Maktoumile Araabia Ühendemiraatidest, kelle kiiruseks oli 25,7 km/h. UAE võistlejad võtsidki võistluselt kolm esikohta.

Sõjaväelaste MM-il osalesid kokku 24 riigi sportlased, igast riigist võis olla kuni 5 ratsanikku. Meie lähinaabritest olid võistlustules ka lätlased ja leedukad. Kokku suutsid 120 km positiivse tulemusega läbida kõigest 24 võistluspaari, 46 langesid erinevatel põhjustel välja.

Virge Laur treeningul enne võistlust. Foto: Ines Beilmann

Eestlastest olid stardis veel Anniki Kreek, Ines Beilmann, Kairit Kalbre ja Viljar Jaamu, kes kõik pidid katkestama hobuse lonke tõttu. Võistlusel osaleti kohalikel hobustel ning meie sõitjate sõnul oligi parim hobune just sattunud Virgele. Eestlased, kes nelja naise näol võistlesid võrdlemisi mehises konkurentsis, kiitsid väga kohalikku korraldust ja vastuvõttu.

„Elasime luksuslikus beduiini-hotellis keset kõrbe, meie kasutada oli isikliku autojuhiga džiip. Meie tall oli väga kena ja treener meeldiv inimene. Saime kõik väga positiivse elamuse ja võrreldes mullu Bahreinis toimunud sama võistlusega oli mulje parem. Seda eriti näiteks hobuste kvaliteedi poolest,“ kommenteeris võistlejatega kaasas käinud Õnne Halliko.

Tulemused leiate: http://dubaiequestrianclub.ae/sites/default/files/CISM_RESULTS.pdf