Viva la France! Penelope ja Simon võtsid Göteborgis Prantsusmaale kaksikvõidu

Takistussõitjad avasid karikaheitluse 150cm kõrguse kiirusparkuuriga, kus eeldatavalt tugevad prantslased tegid korraliku etteaste, kui Penelope Leprevost lõpetas esimesel, maailma esinumber Simon Delestre teisel kohal.

Kui võistluseelses ennustuses nimetasime favoriitide hulka kogu Prantsusmaa koondise, siis saame tõdeda, et mööda me ei pannud. Prantslastest startis esimesena Patrice Delaveau, kes kiire Lacrimosoga asus teisena startinuna võistlust pikaks ajaks juhtima. Delaveau aja suutis esimesena üle sõita 2014. aastal karika võitnud paar Daniel Deusser ja Cornet d'Amour, hiljem veel noor belglane Nicola Philippaerts hobusega H&M Forever D Arco Ter Linden. Päeva kiireima aja sõitis seejärel välja kunagine maailma esinumber Kevin Staut, kuid paraku pudenes tal hobusega Fot Joy van`t Zorgvliet HDC üks latt, mis jättis nad kokkuvõttes 12. kohale.

Patrice Delaveau ja Lacrimoso 3 HDC

Daniel Deusser ja Cornet d'Amour

Simon Delestre osaleb Göteborgis oma esiratsul Qlassic Bois Margot näidates meisterklassi ning läks finišeerides esinumbrile kohaselt võistlust juhtima. Simon läks kiiruse peale välja, aga ei riskinud üleliia. See aga ei andnud rahu Simoni kaasmaalannale Penelope Leprevost`le, kes suutis konkurenti hobusel Vagabond de la Pomme enam kui kahe sekundiga edestada. "Mul oli plaan peas välja mõeldud ja kõik läks vastavalt. Ma olen üritanud iga võistlus üha kiiremini sõita ja nüüd mul ongi kiire hobune!" kommenteeris Penelope oma mängleval kerglusel läbitud parkuuri. "Kui ma Vagabondiga alustasin, oli mul probleeme kontrolliga, olen kõvasti ratsastanud ja nüüd on ta väga lihtne sõita."

Simon Delestre ja Qlassic Bois Margot

Penelope Leprevost ja Vagabond de la Pomme

Kolmanda koha omanik Deusser läks kindla peale: "Ma teadsin, et saaks kiiremini, aga olin täna ettevaatlik. Eelmine aasta proovisin olla kiire ja viimane tuli maha, aga tähtsam on tänases parkuuris olla esimese seitsme seas."

Viimasena startinud tiitlikaitsja Steve Guerdat tegi hobusega Corbinian samuti kiiret sõitu, kuid pidi leppima neljanda kohaga.

Steve Guerdat ja Corbinian

Rada oli üles seatud väga kavalalt – maha aetud takistusi oli võimalik kompenseerida lõikamistega.

Meie liigast on võistlusel stardis poolakad Jaroslaw Skrzyczynski ja Michal Kazmierczak ning ungarlanna Mariann Hugyecz. Skrzyczynski Crazy Quicki ja Hugyecz Chacco Boyga läbisid raja korraliku kiirusega, kuid kahjuks tuli mõlemal üks tõke maha, jättes nad vastavalt kahekümne ja kahekümne esimeseks.

Jaroslaw Skrzyczynski ja Crazy Quick

Michal Kazmierczak ja Que Pasa 5

Mariann Hugyecz ja Chacco Boy

Tulemused täpsemalt: http://online.equipe.com/sv/class_sections/191243/results