Võistluse Ruila Talv raames peeti ERL-i Ponikarika teine etapp kõrgemas võistlusklassis

Möödunud laupäeval peeti takistussõiduvõistluse Ruila Talv raames ERL-i Ponikarika teine etapp teises ehk kõrgemas võistlusklassis, mille võitis Kaia Loviisa Kink poniga Mahdi F.

Ruila võistluspäev algas ponikarika kõrgema klassi teise etapiga, kus takistuste kõrguseks oli 100cm.Osalejaid oli 15, neist teise faasi pääses kuus. Rohkem kui kahesekundilise eduga teise koha ees tuli võitjaks Tondi klubi sõitja Kaia Loviisa Kink poniga Mahdi F. Tondi klubisse läksid teine ja kolmaski koht, kui teisena lõpetasid Monika Varter ja Jalica van Blommerchot ning kolmandana Grete Rebane ja Macho. ERL-i Ponikarika teise etapi madalam sõit peeti järgneval päeval Rahula tallis.

Ruila Talve põhisõiduks oli ümberhüpetega parkuur kõrgusel 130cm, kus eraldi arvestust peeti noortel ratsanikele ja avatud klassile. Avatud arvestuses lõppes asi kiiresti, kuna ainukesena läbis põhiparkuuri vigadeta Paul Argus (Tondi) hobusega Opaal. Teine ja kolmas koht tulid juba nelja karistuspunktiga, millised võitsid vastavalt Jessica Raide (Ruila Tall) ja Zorita B ning Kertu Klettenberg (Ruila Tall) ja Darco.

Noorte ratsanike arvestuses selgus parim aga kolme sportlaste vahel peetud ümberhüpetel. Esimesena startis noortest ümberhüpetel Berit Põldoja (Tondi) hobusega Bücaro HP ja lõpetas nelja karistuspunktiga. Järgmisena startinud Helen-Britt Liidemann (Ruila Tall) võttis hobusega Catana van`t Steenputje üles kiirema tempo kui avasõitja ning sõitiski välja üle kolme sekundi kiirema aja, kuid seda samuti nelja karistuspunkti juures. Viimasena startinud Ketlin Ramjalg (Ruila Tall) vajas hobusega Qatimini des Vergers Z võiduks puhast sooritust, kuid paraku tuli teisel ümberhüpete takistusel tõrge, mis kustutas Ketlini võimalused võidule. Tulemuseks kuus karistuspukti ja kolmas koht. Võit noorte arvestuses Liidemannile, teine koht Põldojale.

Lisaks juba kirjeldatud võistlusklassidele hüpati Ruilas veel kõrgustel 110cm ja 120cm. Neist madalamas jõudsid 5-6aastaste hobuste arvestuses esikolmikusse Riina Seder (Tondi) ja Kleopatra, Paul Argus ja Rock Peyton Bolt ning Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Emora. Sama kõrguse avatud klassi parimad olid võitjana Rain Koch (Tondi) ja Cameja, teisena Helene Marie Rägo (Liivimaa) ja Verso de Lee ning kolmandana Jessica Raide ja Bersinaa. Kõrgusel 120cm võitis Kristi Luha (Tartumaa) hobusega Vacantos, talle järgnesid Paul Argus ja Stacandra ning Helen Rätsep (Ruila Tall) ja Calderon.