Võistlusjanused sportlased Poolas vol 1.

Veebruari alguse külmad ja lumised ilmad ambitsioonikaid sportlasi ei pidurdanud ja keset lumesadu ja paukuvaid pakaseid alustasid 11 Eesti sportlast koos taustajõududega teed Poola, Poznani messikeskuses toimuvale Cavaliada Winter Touri kahenädalasele võistlustuurile.

Üle 1000km pikkune teekond hakkas teisipäeva ennelõunal. Ööseks leidis iga seltskond endale sobiva peatuskoha, et hobused boksi panna ja autojuht sõba silmale saaks. Reis jätkus Kolmapäeva varahommikul, kuid päris ladusalt ei läinud see peaaegu mitte kellelgi, lõhkiseid rehve ja automuresid jätkus mitmele reisiseltskonnale. Õnneks siiski midagi tõsisemat ei juhtunud ja hoolimata keerulistest teeoludest jõudsid kõik õnnelikult kohale. Suurem osa boksidest on paigaldatud siseruumidesse ja boksid ise on avarad ja valged. Sisetemperatuur täiesti talutav ja vahekäigud laiad, veepunkte tihedalt. Esmapilgul tundub võidtluskoha infrastruktuur jube keeruline, kuid muutub päeva lõpuks juba koduseks.

Neljapäev kulubki peamiselt sisse-elamisele ja kergele treeningule ning ära käiakse ka  vet-checkis. Korraldaja on omalt poolt teinud pingutusi, et võistluskohas  Covid-19 viirusesse nakatumise riske minimeerida ning maski kandmine on kohustuslik igal pool mujal kui sadulas. Soojendusväljakule pääsevad abilised ainult kinnastes ning halli sisenedes ja väljudes mõõdab termokaamera automaatselt inimeste kehatemperatuuri.  Desopunkte on iga nurga peal. 

Kui enamus hobuseid said neljapäevase trenni tähe all mööda saata, siis ainukese võidtlusalana toimus õhtupoolikul noorhobuste sõit, 6-7a hobustele, kõrgusel 120/125 cm. Stardis oli kolm Eesti paari, kes kõik ka teise ossa puhaste paberitega pääsesid. Parima tulemuse sõitis välja Paul Argus Armissinil, saavutades 8. auhinnalise koha.

Video

Eestit esindavad seekord kokku lausa 11 sportlast:  Urmas Raag,  Deily Aul, Kertu ja Gunnar Klettenberg, Oliver Karma, Karol- Kenneth Lootus, Mia Varula,  Andres Udeküll,  Kärol Järviste,  Paul Argus ja  Maarja Martinson. Ka lähiriikide paremad takitussõitjad on suures osas kohal, eestlaste seas tuntud leedu sportlased Petraitiste vennad ja  Andrius Petrovas. Kodupubliku ees (siiski küll videoülekande teel, sest kohapeale publikut ei lubata) astuvad võistlustulle Skrzyczyński, Kaźmierczak, Ludwiczak, Kubiak ja paljud teised kiired poolakad.  

Kõik stardijärjekorrad ja live tulemused on leitavad:  https://zawodykonne.com/zawody/6/tour/

Hoidke meile pöialt!

Päikest, Maarja Martinson

Kõik fotod ja video: Maarja Martinson