Võistluste direktori ennustus läks täppi – Kivisild ja Kallaste võitsid Läti Grand Prix\’!

Riias, 30 kraadises palavuses 4000 pealtvaataja ees, tulid Eesti ratsutajad Tiit Kivisild hobusel Torrero ja Andrus Kallaste ratsul Opaal Riia Maailmakarika etapi põhisõidus, parkuuril 160cm esikohtadele – Kivisild ees ning Kallaste kohe tema järel.

Rajal ei olnud tõkked mitte ainult silmini, vaid lausa üle pea. Ühtegi puhast sõitu põhiparkuuris ei olnud, ümberhüpetele saadeti nelja karistuspunktiga sportlased – 2 eestlast ning esimesena startinud valgevenelane.

Kolmanda ja ka neljanda koha pälvis kahel hobusel startinud valgevenelane Vasil Ivanou. Viiendaks tuli Yahor Morotski (Valgevene) Kokainil. Kuuenda koha saavutas Eesti noorsportlane Kullo Kender vaid veidi üle 160cm kõrgel ruunal San Antonio.