Voltižeerimise karikad võitsid Simone Wiegele ja Patric Looser

Leipzigi MK finaalis selgusid esimesena tänavused karikavõitjad voltižeerimises, kus täna hommikuses programmis oli kavas nii naiste kui meeste teine osavõistlus.

Voltižeerijad startisid eilsete tulemuste alusel pööratud paremusjärjestuses. Naiste liidrid suutsid oma edu hoida ning sel moel jättis võidu Saksamaale viimasena startinud Simone Wiegele, kelle esitust hobusega Arkansas hinnati 8.467 punkti vääriliseks. Teisena

lõpetas võitjaga samal hobusel võistelnud sakslanna Antje Hill, kelle tulemuseks hinnati 8.240 punkti. Kolmanda tulemuse saavutas 7.623 punktiga eilegi kolmas olnud itallanna Anna Cavallo hobusel Harley.

Simone Wiegele (GER) hobusel Arkansas. Foto: Külli Tedre

Meeste arvestuses oli põnevust lõpuni. Sakslaste lootused olid eile kadunud, kui nende esinumbri, maailma reitingus teist kohta hoidva Daniel Kaiseri esinemine ebaõnnestus. Täna oli Kaiseri sooritus traditsiooniliselt hea, kuid kahjuks ei võimaldanud see kokkuvõttes kuuendast kohast enamat.

Perfektse soorituse tegi eelviimasena startinud Kentucky maailmameister šveitslane Patric

Looser hobusel Record RS v.d. Wintermühle saades kahe päeva tulemuseks 8.710 punkti. Eilne liider ja viimasena startinud prantslane Nicolas Andreani, kes esines hobusel Idefix de Braize, tegi ajakirjanike tribüüni pea ühise arvamuse kohaselt atraktiivsema esituse kui maailmameister Looser, kuid tõenäoliselt sai saatuslikuks komistamine lõpuelemendiks olnud hobuse seljast hüppel ning punktisumma 8.513 jättis eilse liidri kokkuvõttes teiseks.

Voltižeerimise koondtulemuse saamiseks liideti eilne ja tänane punktisumma ning jagati kahega.

Patric Looser hobusel Record RS v.d. Wintermühle. Foto: Külli Tedre