Voltižeerimise Maailma Karikad võitsid Jäiser, Kaiser ning paar Engelberty-Jacobs

Möödunud nädalavahetusel selgitati Saksamaal Dortmundis selle hooaja Maailma Karika võitjad voltižeerimises meeste ja naiste ning paaride (Pas-de-Deux) arvestuses. Karikad läksid Saksamaa ja Šveitsi sportlastele.

Naiste arvestuses oli šveitslanna Simone Jäiser kindel favoriit, olles nii maailma esinumber kui mulluste Aachenis peetus Euroopa Meistrivõistluste kuldmedalist. Tema seekordne sooritus oli spetsialistide hinnangul lähedane ideaalile, kuid oma karjääri viimast esitust teinud sportlasele ei tulnud see mitte lihtsalt. "Minu suur unistus oli lõpetada karjäär MK tiitliga, teadsin, et see on minu viimane kord joosta võistlusareenile. Pidin endale sisestama – mine ja tee see ära!" nimetas 29aastane voltižeerija, "Olen õnnelik, et mu unistus täitus." Isikliku karjääri lõpetanud Jäiser ei kavatse siiski voltižeerimise juurest lahkuda, vaid jätkab treenerina. "Mul on juba oma juuniorite tiim, meie klubis treenib üle 100 voltižeerija. Tööd jagub," lisas Jäiser.

Meeste arvestuses seevastu favoriit Jannis Drewellil tiitlit võita ei õnnestunud. Saatuslikukssai vabakavas tehtud oluline viga sadulasse hüppamisel. Tiitli võttis hoopiski külma närvi säilitanud sakslane Daniel Kaiser. "Olen absoluutselt vaimustatud," ütles Kaiser võidu järgselt, "Jannis on domineerinud kogu hooaja ning seetõttu ei osanud ma oma võitu loota, kuid ta tegi erinevalt minust vea, mis andis mulle koheselt võimaluse."

Pas-de-Deux programmis olid Dortmundis teistest üle sakslased Pia Engelberty ja Torben Jacobs. Kõik finaali tulemused leiate aadressilt http://www.escon-marketing.de/index.php/events-2016/signal-iduna-cup/ergebnisse-starter

Dortmundis võisteldi lisaks voltižeerimisele ka takistus- ja koolisõidus. Takistussõidu 155cm kõrguste takistustega Grand Prix paremate hulka jõudsid vähem tuntud sportlased, kui maailma paremik võistles samal ajal Kataris. Võitjaks osutus sakslane Jan Wernke hobusega Queen Mary. Koolisõitjate CDI5* taseme võistluse Küri parimaks osutusid Charlott-Maria Schürmann ja Burlington FRH Saksamaalt, seda tulemusega 78.200%. Maailma koolisõidu esipaar Kristina Bröring-Sprehe ja Desperados FRH otsustasid Dortmundis Grand Prix Speciali kasuks, mille võitsid tulemusega 82.569%. Sama programmi läbis teinegi tituleeritud koolisõitja Isabell Werth, kes 10aastase Emilioga saavutas teise koha tulemusega 78.647%.