Voltižeerimise Maailmakarika tiitlid läksid Andreanile ja Cavallarole

Eelmisel nädalavahetusel jõudis Braunschweigis lõpule voltižeerimise Maailmakarikas, milles võidutsesid maailmameister Nicolas Andreani (FRA) ja kaheksakordne Itaalia meister Anna Cavallaro (ITA).

Andreani, kes võistles hobusel Carlos, (kordetaja Elke Schelp-Lensing) saavutas võidu tulemusega 8,829 punkti, mis oli kõigest 37 punkti parem teiseks tulnud sakslase Thomas Brüsewitzi skoorist. Cavallaro esikoht oli siiski kindlam, esinedes hobusel Harley, (kordetaja Nelson Vidoni), skooris naisterahvas 8,972 punkti, edestades teise koha võitnud Simone Jäiserit (SUI) 304 punktiga.

Üliartislik Andreani (28) jaoks oli see unistuste täitumine ning esimene Maailmakarika tiitli võit. 2011. aasta finaalis Leipzigis kaotas ta teises voorus tolleaegsele maailmameistrile Patric Looserile (SUI), kes tänaseks on võistluskarjääri lõpetanud. Andreani triumf ei sündinud siiki vahejuhtumiteta. Nimelt vigastas tema põhihobune Just A Kiss end kõigest kaks päeva enne finaali ning sportlasel tuli hobune välja vahetada. Talle tuli appi tema kaasmaalane, finaalis kolmanda koha pälvinud Ivan Nousse, kes laenas konkurendile Carlose. "Carlos on fantastiline hobune, temal voltižeerimine oli imeline," kommenteeris võitja, kes oli juba enne võistlust teatanud, et ta tuli võitma.

Nicolas Andreani, siin oma põhihobusel Just A Kiss. Foto: Christophe Bricot/FEI

26aastane Anna Cavallaro oli pärast oma esimest Maailmakarika võitu ekstaasis. Olles sellel hooajal võitnud kolm etappi, läks ta finaali favoriidina ning lootis ka ise loomulikult esikohta. "See on Itaalia voltižeerimise jaoks suur asi, kui üks sportlane jõuab nii kaugele, kuna see viib kogu ala edasi," rõõmustas võitja. Esinedes vigadeta Andrea Bocelli kuulsa laulu saatel “Time To Say Goodbye” võitis Cavallaro mõlemad voorud. Kolmandaks platseerus mõnevõrra üllatuslikult valge kaardi saanud sakslanna Jennifer Braun, kes ületas nii mõnegi rahvusvahelisel areenil eduka voltižeerija tulemuse. "Ma ei suuda seda uskuda, ma lootsin lihtsalt, et ma ei jää viimaseks, kuid lõpetasin hoopis poodiumil," naeris Braun.