Voltižeerimise Maailmakarikad jagati seekord juba veebruaris

Kui mullu selgitati Maailmakarika võitjad meeste ja naiste voltižeerimises aprillikuus ühes takistus- ja koolisõitjate ning rakendisportlastega, siis tänavu võisteldi karikate nimel juba eelmisel nädalavahetusel Bordeaux-s, kus teistkordselt kaitsest tiitlit Patric Looser ning naistest tunnistati parimaks Joanne Eccles.

Šveitslane Patric Looser, kelle kontol on nii MM võit 2010. aastast, kui ka EM ja Maailmakarika võit mullusest, otsustas oma karjääri elegantselt lõpetada, pannes sellele punkti Bordeaux’s, kus võttis järjekordse Maailmakarika võidu skooriga 8,817.

"Esimesel päeval ma küll vigu ei teinud, kuid olin siiski kehast liiga jäik. Läksin vabakava sooritama naudinguga, otsustasin lõdvestuda ja rõõmu tunda nii esinemisest kui hobusest," kommenteeris Looser pärast etteastet, millega ta otsustas sportlaskarjääri lõpetada.

Loomulikult tänas ta südamest oma hobust, kes varasemalt oli hoopis kõrgemal tasemel koolisõiduhobune. 20aastane tumekõrb Record RS von der Wlintermuhle lõpetas samuti sporditee ühes oma 27aastase voltižeerijaga.

Patric Looser ja Record RS von der Wlintermuhle lõpetasid mõlemad karjääri tippvormis. Foto: FEI

Looser, kes muuhulgas töötab jalgaratastega tegelevas ettevõttes, lisas ka, et kuna tema hobuse omanik oli tema ülemus, sai viimane suurepäraselt aru, kui töölt oli vaja natuke puududa. Viimased 7 aastat Saksamaal treeninud šveitslane õpetab juba täna 110 noort voltižeerijat ning lubas tuleviku pühendada treeneritööle. Patric kinnitas, et kogu spordiala mõte seisneb koostöös hobusega, oskuses saavutada parim võimalik harmoonia ja võimes oma hobust täielikult armastada ning usaldada.

Patric Looser ja Record RS von der Wlintermuhle. Foto: Christophe Bricot/FEI

Naiste karika võitles õe Hannah’ ees endale kindlalt kätte Suurbritanniast pärit Maailma- ja Euroopa meister Joanne Eccles, kelle skooriks jäi 8,827. Eccles, kes võistles tema perele kuuluval hobusel WH Bentley ja keda kordetas tema enda isa, võitis Maailmakarika esimest korda. "Peaksin tänama oma hobust, kuna minu konkurentidel oli erinevatel põhjustel just hobustega probleeme," kommenteeris Glashow Ülikoolis hambaarstiks õppiv neiu tagasihoidlikult.

Joanne Eccles ja WH Bentley. Foto: Christophe Bricot/FEI

Nii Joanne kui tema noorem õde Hannah, kes pääses finaali tegelikult teise naisvoltižeerija vigastuse tõttu, üritavad tippsporti teha ülikooliõpingute kõrvalt. Joanne lubas kevadest alustada uue vabakavaga. "Otsustasin oma kava täielikult nautida, kuna esitasin seda viimast korda," kommenteeris õnnelik sportlane.

Vaadake siit ka monteeritud videot: http://www.youtube.com/watch?v=AW8pQO2c4Cs&feature=youtu.be

Kõik tulemused leiate: http://results.scgvisual.com/2012/bordeaux/