Voltižeerimise Maailmakarikad läksid Nicolas Andreanile, Lisa Wildile ning Gera Marie Grünila ja Justin van Gervenile

Maailmakarika finaalvõistlused on täies hoos. Voltižeerimise oma peeti sedapuhku möödunud nädalavahetusel nn suures voltižeerimisriigis Austrias ratsaspordishow Fest der Pferde raames.

Finaali kvalifitseerunud kuuest naisest oli favoriidiks kodupubliku ees võistlev 19-aastane Lisa Wild hobusel Robin (kordetaja Nina Rossin), kes oli juba varasemalt võitnud eelnevad, Leipzigi ja Salzburgi etapid. Kõrge tulemusega 9,018 punkti nopiti peavõit, järgnesid maailma edetabeli kolmas ja teine number, vastavalt Simone Jäiser (SUI, 9,008 p) ja mullune võitja Anna Cavallaro (ITA, 8,631 p). Tulemustes mängis oma rolli kindlasti maailma esinumbri ning pikalt naiste voltižeerimises domineerinud Joanne Eccles’i puudumine.

Lisa Wild. Foto: Daniel Kaiser – impressions

Meeste finaal päädis nüüdseks võistluskarjääri lõpetanud Nicolas Andreani (FRA) emotsionaalse võiduga (8,964 puntki, hobune Just A Kiss, kordetaja Marina Joosten Dupon). 30aastane Andreani on alati olnud üks publiku suurimaid lemmikuid ning väga tuntud on tema vabakava, kus ta kehastab kuulsat teadlast Einsteini. Nüüdsest võib seda etteastet ilmselt näha ainult esinemistel, kuna 30aastane fitnessi treener on lubanud karjääri lõpetada ning kavatseb edaspidi keskenduda show’dele. Andreani salve jäävad 2009.a EM-i ja 2012.a MM-i kuldmedal ning kolm MK võitu. Teise koha pälvis maailma edetabeli neljas mees, sakslane Thomas Brüsewitz (8,726 p), kolmanda mõnevõrra üllatuslikult samuti sakslane Julian Wilfling (8,546), kes asub küll edetabeli kuuendal astmel, kuid kel õnnestus seekord edestada mitut kogenumat konkurenti.

Nicolas Andreani viimast korda Einsteinina. Foto: Daniel Kaiser – impressions

Pas-de-deux’s osales vaid kaks paari, võit läks Gera Marie Grünile ja Justin van Gervenile Saksamaalt tulemusega 7,872 punkti (hobune Danny Boy, kordetaja Patric Looser).

Voltižeerimise Maailmakarikal osales sel hooajal 30 voltižeerijat 9st riigist. Kokku peeti 4 etappi ning finaal, kuhu pääses kahe parema tulemuse alusel 6 mees- ja naisvõistlejat ning neli pas-de-deux’ paari.

Gera Marie Grüni ja Justin van Gerven. Foto: Daniel Kaiser – impressions