Voltižeerimise MK avaetapil debüteerisid ka paarisvõistlejad

Nagu ka muudel aladel, sai hiljuti avalöögi voltižeerimise Maailmakarika 2013/2014. hooaeg. Münheni etapil kindlustasid võidu naistest sakslanna Corinna Knauf ja meestest tšehh Lukas Klouda. Võistlus läks ajalukku aga sellega, et esimest korda peeti sarja raames pas-de-deux programm, mille esimesed õnnelikud võitjad on Jasmin Lindner ja Lukas Wacha Austriast.

Just pas-de-deux oli Münhenis rahva jaoks kõige vaatemängulisem, ehkki osales vaid kolm paari. Võidupaar on ühtlasi Euroopa ja Maailmameistrid antud alal, esimene MK etapi võit tuli hobusel Elliot. Loomulikult olid võistlejad vaimustuses sellest, et paaridele mõeldud programm on nüüd osa MK sarjast.

Meeste arvestuses ei olnud 29-aastasel Kloudal lihtne võitjaks tulla. Pärast avapäeva juhtis võistlust Torben Jacobs Saksamaalt, kuid Klouda veenis kohtunikke piisavalt oma vabakavaga, kogudes lõpptulemuseks 8,339 punkti. Sportlane kiitis väga oma hobust nimega Danny Boy, kellega nad on koos teinud vaid neli võistlust. Meditsiiinitudeng Jacobs, kes võistleb tavaliselt ühtlasi ka pas-de-deux’s, oli teise koha üle siiski õnnelik. Kolmanda koha pälvis mullune sarja teise koha omanik, sakslane Thomas Brüsewitz, kes tegi comebacki pärast pikka aega vigastuse tõttu eemalolekut.

Naiste võistlus aga üllatas kõige enam. Pärast avapäeva näis, et tegu on mulluse finaali koopiaga – juhtis itaallanna Anna Cavallaro, tema järel šveitslanna Simone Jäiser. Teises voorus aga Cavallaro kukkus pärast seda, kui tema hobune Harley elevil publikust ehmus. Seda olukorda kasutas suurepäraselt ära Corinna Knauf, kes tõusis vabakavaga kolmandalt kohalt esimeseks, kogudes lõppskooriks 8,528 punkti ja võttes seega oma esimese MK etapi võidu hobusel Fabiole, kordetajaks õde Alexandra Knauf. 20aastane neiu oli võidust ülimalt elevil, kuna see on tema esimene hooaeg seeniorklassis. Teise koha napsas Simone Jäiser Lukil, kolmanda Pascale Wagner šveitsist hobusel Viva Alegria.

Voltižeerijate järgmine etapp toimub ühes takistussõitjate, koolisõitjate ja rakendisportlaste MK etapiga 13.-17. novembril Stuttgartis.