Voltižeerimise Mk-sarja alustati reedel Madriidis, jätkati juba pühapäeval Pariisis

Möödunud nädalavahetusel peeti Madriidis lisaks takistussõidu MK-etapile volitžeerijate karikasarja avalöök, kus võidud võtsid itaallanna Anna Cavallaro ja šveitslane Lukas Heppler. Mõned päevad hiljem Pariisis peetud etapil võtsid võidud sakslanna Janika Derks, prantslane Clement Taillez ning vend ja õde Lucie ja Simon Chevrel.

Madriidis peeti sealse Hobunädala (Madrid Horse Week) raames voltižeerimise MK-etapp teist korda, esmakordselt mullu. Osalejaid oli vähe, nii meeste kui naiste klassis võistles neli sportlast, kusjuures kaheksa sportlase peale oli kohale sõidutatud vaid neli hobust. Naistest võistles ainukesena oma hobusel võidu pälvinud Anna Cavallaro, kelle lõpptulemuseks jäi 8.423. Cavallaro oli ainukene, kelle tulemus jäi üle 8. Teise koha pälvis šveitslanna Nadja Büttiker tulemusega 7.962, kolmas oli skooriga 7.754 austerlanna Isabel Fiala.

Meeste klassis tegid Madriidis skoori üle kaheksa kõik neli. Parimana, 8.535, edestas kolma sakslast šveitslane Lukas Heppler. Teise tulemuse tegi sakslane Jannik Heiland (8.395), kes võistles Heppleriga samal hobusel.

Pariisis võitis meeste arvestuses Clement Taillez; foto FEI/Ervin Cowgill

Voltižeerimise MK-sari liikus Madriidist koheselt edasi Pariisi, kus võisteldi laupäeval ja pühapäeval. Naiste arvestuses saavutas Prantsusmaa pealinnas tulemusega 8.164 võidu sakslanna Janika Derks, meeste arvestuses tulemusega 8.547 prantslane Clement Taillez. Pariisis oli kavas ka paariskava ehk pas-de-deux, kus võidutsesid vend ja õde Lucie ja Simon Chevrel Prantsusmaalt.