Von Eckermann ja Goldstein võidukad nädalavahetuse CSI5* Grand Prix’des

Göteborgi võitjad Henrik von Eckermann ja Mary Lou 194; foto Susanna Liis Ole

Möödunud nädalavahetusel toimus taaskord kaks suurt CSI5* takistussõidu Grand Prix’d: Rootsis Göteborgis aset leidnud Lääne-Euroopa takistussõiduliiga MK-sarja viimasel etapi enne finaali osutus koduseinade toel parimaks Henrick von Eckermann ning Ameerikas väljus Winter Equestrian Festivali raames toimunud 5* GP võitjana Israeli takistussõitja Danielle Goldstein.

 

Winter Equestrian Festivali (WEF) seitsmendal nädalal oli taaskord põhirõhk 5* sõitudel. Laupäeva õhtul aset leidnud $384 000 Rolexi GP sõitu oli üles antud 39 sportlaspaari, kellest kuus jõudsid ka ümberhüpetele. Ainukesed topeltnullid suutsid välja sõita Iisraeli esindaja Danielle Goldstein hobusega Lizziemary ning Põhja-Ameerikas resideeruv venelanna Ljubov Kochetova hobusel Veneno, saades vastavalt esimese ja teise koha. Viimase poodiumikoha võttis kohalik sportlane, eelmise hooaja MK-sarja võitja McLain Ward hobusega HH Azur.
Goldstein lausus hiljem pressikonverentsil, et Lizziemary’l oli tegus suvi ning ta on teda spetsiaalselt sellisteks suurteks võistlusklassideks ette valmistanud. „Võistlesin temaga kolmapäeval kergemas sõidus ning andsin seejärel paar päeva puhkuseks. Ma arvan, et ta hüppas täna väga hästi ning olen temaga ülimalt rahul.“

Sel nädalal on WEFil kavas CSIO4* ehk Nations Cup’i (ei kuulu küll Longines FEI Jumping Nations Cup sarja) nädal ning juba järgmisel nädalal saavad teatepulga taaskord 5* sõitjad.

Göteborgis toimund MK-etapp oli paljudele sportlastele oluline, sest tegemist oli viimase etapiga enne aprillis toimuvat finaali ehk viimase võimalusega endale seal koht kindlustada. 11 sportlast läbisid Peter Lundstromi ehitatud põhiparkuuri puhtalt ja läksid parimaid välja selgitama ümberhüpetele. Teist aastat järjest pani põhisõidu võidu „kotti“ kohaliku publiku rõõmuks Henrick von Eckermann oma ühe põhihobusega Mary Lou 194. Teiseks koha sai belglane Olivier Philippaerts hobusel H&M Legend of Love ning kolmandaks tulid Suurbritanniat esindav Michael Whitaker ja JB’s Hot Stuff. Huvitava faktina võiks ära märkida, et esikuuikusse mahtus kokku kaks Philippaertsi ja kaks Whitakeri: neljandana lõpetas antud sõidus Nicola Philippaerts ning kuuendana Robert Whitaker. Esimesed kuus olid ka ainukesed, kes läbisid ümberhüpped samuti vigadeta.

Nüüd on selged ka need sportlased, kes on endale välja teeninud koha finaalis:
1. Henrik von Eckermann (SWE) – 84 punkti
2. Kevin Staut (FRA) – 79 punkti
3. Marcus Ehning (GER) – 67 punkti
4. Edwina Tops-Alexander (AUS) – 58 punkti
5. Denis Lynch (IRL) – 57 punkti
6. Christian Ahlmann (GER) – 56 punkti
7. Michael Whitaker (GBR) – 56 punkti
8. Roger Yves Bost (FRA) – 52 punkti
9. Pieter Devos (BEL) – 49 punkti
10. Daniel Deusser (GER) – 48 punkti
11. Carlos Lopez Lizarazo (COL) – 46 punkti
12. Harrie Smolders (NED) – 45 punkti
13. Alberto Zorzi (ITA) – 45 punkti
14. Steve Guerdat (SUI) – 44 punkti
15. Eduardo Alvarez Aznar (ESP) – 43 punkti
16. Robert Whitaker (GBR) – 40 punkti
17. Douglas Lindelöw (SWE) – 40 punkti
18. Mark McAuley (IRL) – 39 punkti
19. Olivier Philippaerts (BEL) – 37 punkti
20. Simon Delestre (FRA) – 35 punkti

MK-finaal toimub 11.-15. aprill Prantsusmaa pealinnas Pariisis.

Göteborgi tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1453/html/en/longinestiming/index.html
WEFi 7 nädala CSI5* GP tulemused siit: http://pbiec.coth.com/classes/Detail/cid/193311