WEGi esimesel võistluspäeval astusid üles koolisõitjad, parakoolisõitjad ja westernratsutajad

Meile mõistagi kõige olulisem ala koolisõit algas täna varahommikul kell 8: 15 võistluse peastaadionil, kus üleeile toimus avatseremoonia. Eestlased täna stardis ei olnud, kuna GP 100 sõitjat on jagatud kahele päevale, avapäeva parima tulemuse tegid Kristina Sprehe (GER) ja Desperados.

Täna, lakkamatus vihmasajus, startisid koolisõitjatest pea pooled ehk 49 loosi järgi esimesele päevale sattunud võistluspaari. Tuleb tunnistada, et parem osa seisab ees homme, kui starti lähevad kõik eeldatavad favoriidid. Siiski pakkusid täna mitmed sõitjad head kvaliteeti ning päeva parima tulemuse tegi üsnagi ootuspäraselt maailma rankingu kaheksas koolisõitja Kristina Sprehe (GER) hobusel Desperados, kelle skooriks kujunes 78.814 %. Teise tulemuse (74.357 %) sõitsid välja hollandi Hans-Peter Minderhoud ja Glock’s Johnson TN, kolmanda Carl Hester (GBR) ja 10aastane Nip Tuck (74.186 %).

Kristina Sprehel jagus täna sõidu järgselt naeratusi igas suunas, sest tema sõnul sooritasid nad üle pika aja rahvusvahelisel võistlusel GPs hea testi. Sõitjatest ilmselt kõige märjemaks saanud Hans-Peter Minderhoud lootis küll enda sõnul Sprehest paremini sõita, kuid oli tingimusi arvestades siiski rahul. „Johnsonil on arenguruumi kõvasti, sõitsime esimese GP alles tänavu jaanuaris. Täna ei näidanud ta samuti oma maksimumi, kuid tal on selleks ka veel vähe kogemusi.“ Kolmanda koha mees Carl Hester oli enda sõnul „kuramuse rõõmus!“, sest Nip Tuckiga sõideti täna välja hobuse isiklik rekord.

Tänased tulemused aga kindlasti veel midagi suurt ei tähenda, sest homme on (lisaks Dinale ja Gretele) stardis sellised suurnimed nagu Charlotte Dujardin, Helen Langehanenberg, tiitlikaitsja Edward Gal (paraku mitte Undercoveril, kes on vigastusega kodus, vaid Glock’s Voice’il), Adelinde Cornelissen jt. Publiku suureks kurvastuseks võtsid end vaid mõned päevad enne võistluse algust, samuti vigastuse tõttu, maha hiljuti Aachenis suure comebacki teinud Matthias Alexander Rath ja Totilas, kes oleks siin kindlasti pakkunud suurt konkurentsi põhifavoriitidile Charlotte Dujardinile ja Valegrole. Tiitlikaitsjal Hollandil on samuti raske, kuna nende võistkonna üks tugevaid lülisid, maailma kümnes Danielle Heijkoop ja Kingsley Siro on samuti vigastatud. Favoriite analüüsime peagi ilmuvas pikemas loos lähemalt.

Reiningust ja parakoolisõidust teeme kokkuvõtted pärast medalitseremooniaid. Kõik koolisõitu puudutav, kaasa arvatud tänased tulemused ja homsed stardikad üleval siin: http://www.normandy2014.com/2014-games/the-disciplines/2/dressage

Teadmiseks, et homne koolisõidupäev algab Eesti aja järgi kell 9: 00, kui starti asuvad Isabell Werth ja tema särav tulevikulootus Bella Rose. Eestlastest stardib esimesena Dina, seda kell 10: 51 Eesti aja järgi, Grete sõidab kell 11: 27. Pöidlad pihku!

Vaata siit otse: https://www.clipmyhorse.tv/en/archive/detail/866/all/alltech-fei-weltreiterspiele-2014 (pole väga kindel, et Eestis seda näeb, kuid osades Euroopa riikides peaks olema võimalik)

Muul juhul tuleb soetada FEI TV kuulitsents: http://www.feitv.org/