WEG’i koolisõidu vabakava tühistatud

Koolisõiduareen Tryonis. Photo FEI/Christophe Tanire

Vaatamata sellele, et küri ärajäämise spekulatsioonidele saatsid korraldajad kiiresti laiali vastulause, et kuulujutud on alusetud, võeti eile õhtul siiski vastu raske otsus vabakava ära jätta.

Orkaan Florence on nüüdseks taandatud troopilise tormi staatusesse, kuid Tryonisse prognoositakse tänaseks eriti raskeid ilmastikutingimusi, millega kaasneb ekstreemne vihmavalang. See teeb koolisõidu vabakava läbiviimise võimatuks ning esialgselt plaaniti kür ümber tõsta esmaspäevale.

Paraku osutus ajakava ümbermängimine logistiliselt nii keeruliseks, et koos paljude ametnike ja Chef d’Equipe’idega peeti siiski parimaks koolisõidupubliku maiuspala täielikult ära jätta.

„See polnud kerge otsus, aga me kaalusime tõesti kõiki võimalusi kuni sisehalli kolimise ja lendude ümbermängimiseni, aga see osutus võimatuks,“ märkis Tryon 2018 organiseerimiskomitee president Michael Stone.

„Me mõistame, et see on neile 15-le kvalifitseerunud ratsanikule väga pettumustvalmistav, rääkimata publikust, kes on juba varakult piletid soetanud, kuid ilm ei jätnud meile enam muid võimalusi. Hobuste heaolu tuleb siin seada esikohale ning saata nad lendama samal päeval, kui võistlus lõpeb, ei ole normaalne.“

„Oleme kohutavalt õnnetud, kuid peame meeles pidama, et meil oli kaks maailmatasemel koolisõiduvõistlust, mille tulemused olid kahtlemata publikule liigutavad,“ lisas ta.

Otsus ei mõjuta OM kvalifikatsiooniprotsessi, kuna see toimus GP raames. Tokio Olümpiamängudele kvalifitseerunud võistkonnad on Saksamaa, USA, Suurbritannia, Rootsi, Holland ja Hispaania.