Werth ja Bella Rose kogusid 74 kümmet

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Isabell Werth on nii kõva pähkel, et paraku ei õnnestunud tänagi GP Specialis ka kõige kõvematel konkurentidel võitu võtta. Sensatsionaalses vormis Bella Rose viis Werthi järjekordsele kuldmedalile tulemusega 86.520 %. Neile kõige reaalsemat ohtu kujutanud Dorothee Schneider ja Showtime võtsid igati teenitud hõbemedali, pronks läks Cathrine Dufourile ja Atterupgaards Cassidyle.

Väga paljud paarid sõitsid täna välja uue isikliku rekordi. Werth ja Bella Rose teenisid seitsmelt kohtunikult kokku tervelt 74 hinnet 10. Nende piaffee-passaaži seeriad on täiesti sensatsioonilised ja sõitja nõustus, et Bella väärib tõesti kõiki neid hindeid.

Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Samas ei pannud kõik kohtunikud neid üksmeelselt võitjateks. Paljude meelest tegid  täna parima soorituse Dorothee Schneider ja Showtime (85.456 %);  13aastane hannoveri ruun on tõesti vaatemänguline ja siin võistlusel kindlasti Bella Rose’i suurim konkurent, ehkki Schneider enda sõnul võidule üldse ei mõelnud. „Ma keskendun oma hobusele, see on kõige olulisem. Olen äärmiselt uhke hõbeda üle ja küll tulevik näitab, mis meist edasi saab.“

Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Taanlanna Cathrine Dufour, kes ka mulluselt EM-ilt pronksiga koju läks, oli oma hea tulemuse üle pisut üllatunud, sest GP lõpetasid nad teatavasti alles 8ndana. „Täna oli oluliselt toredam sõita, ma nägin, kuhu minna ja ratsmed püsisid peos,“ naljatles Dufour, kes alles kaks päeva tagasi startis korralikus vihmasajus ja sooritas seetõttu pisut konarliku testi. „Minu jaoks on kõige olulisem, et kui teen keskliinil peatuse, siis ta hingab. Siis meil läheb kõik hästi. Ja täna nii oli.“

Foto: Külli Tedre-Gavrilov
Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Kõik ülejäänud võistluspaarid jäid täna selgelt alla 80% piiri. Jessica von Bredow-Werndl ja TSF Dalera BB hõivasid neljanda koha tulemusega 78.541 %, napi vahega jõudsid kõrgele viiendale kohale Judy Reinolds ja Vancouver K (78.252 %). Palju oodati Sönke Rothenbergerilt ja Cosmolt, kuid paar ei suutnud täna demonstreerida kahe aasta tagust vormi, sisse tuli mitmeid eksimusi ja täielikku sõnatut harmooniat ei paistnud algusest peale; 78.116 % andis kuuenda koha.

Cosmo. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Daniel Bachmann Andersen ja Blue Hors Zack alustasid võimsalt, olles mitme harjutusega 80-81% juures, kuid langesid konkurentsist, kui hakkasid tegema vigu piaffee-passaaži seeriates, millele lisandusid kehvad hinded jalavahetuste seeria eest. Kokkuvõttes lõpetasid nad alles 10ndal kohal, mis kindlasti ei olnud ootuspärane.

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Seitsmenda auhinnalise koha võtsid Gareth Hughes ja Classic Briolinca (GBR), kaheksanda Edward Gal ja Glock’s Zonik N.O.P. (NED).

Sõidu peakohtunik Susanne Baarup (DEN) märkis, et täna oli äärmiselt huvitav hinnata, kuna väga paljud ratsanikud tegid korralikke vigu, samas oli ka hetki, mis tõid reaalselt kananaha ihule. „Väga väikesed detailid loevad siin, hinnata on väga raske,“ lisas ta.

Homme on koolisõitjatel puhkepäev, et siis laupäeval vabakavas oma parim anda.

Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Võistlustulemustega saate tutvuda aadressil: https://www.longinestiming.com/equestrian/2019/longines-fei-european-championships-rotterdam-rotterdam/resultlist_D02.html