Werth ja Bella Rose Stuttgarti MK-etapil võitmatud

Winner Isabell Werth (GER) riding Bella Rose FEI World Cup™ Dressage Stuttgart Stuttgart 17/11/18 Photo FEI/Leanjo de Koster

Hoolimata sellest, et 49-aastane sakslanna Isabell Werth on võitnud kõik, mida üks sportlane iial võita võib, ja rohkemgi veel, oli ta äärmiselt emotsionaalne, kui saavutas Stuttgartis järjekordse MK-etapi võidu oma armastatud Bella Rose’il. Sakslastele läks tegelikult kolmikvõit, kui Dorothee Schneider  ja Helen Langehanenberg  hõivasid vastavalt teise ja kolmanda koha.

German Mastersi nimelisel võistlusel peeti 17. novembril koolisõidu MK lääne liiga kolmas etapp ning favoriidid Werth ja 14-aastane Bella Rose ei vedanud publikut alt. Tulemusega 85.660 % võitis paar sama võistluse, mis oli ka nende viimane võistlus enne vigastust neli aastat tagasi, ning seetõttu oli saavutus sakslannale eriti tähendusrikas.

Isabell Werth (GER) – Bella Rose. FEI World Cup™ Dressage Stuttgart Stuttgart. Foto: FEI/Leanjo de Koster

„Galopis oli ta pisut pinges ja ma jäin muusikast maha,“ kommenteeris Werth oma esitust, mis lõppes veaga kahe-tagant jalavahetustes. Ülejäänud skeemiga jäi sportlane väga rahule, kiites eriti traaviküljendusi ning ülistades passaaži ja piaffee seeriaid, mis poleks tema sõnul saanud paremad ollagi. Bella Rose on Werthi jaoks hiilgav hobune ning kauaoodatud comeback on olnud unistuse täitumine.

Rio OM-i tiimikaaslane Dorothee Schneider lõpetas vabakava teisena hobusel Sammy Davis Jr, skoorides 81.840 %, väikse vahega järgnesid kaasmaalased Helen Langehanenberg ja Damsey FRH 81.470 %. Neljanda koha napsas esimese etapi (Herning) võitja Daniel Bachmann Andersen (DEN) 10-aastasel täkul Blue Hors Zepter (81.190 %), kes võistles mitte ainult oma esimesel MK-etapil aga ka oma esimest vabakava. Viiendaks platseerus taas saksa paar Benjamin Werndl – Daily Mirror (80.340 %).

Dorothee Schneider (GER) – Sammy Davis Jr. FEI World Cup™ Dressage Stuttgart Stuttgart. Foto: FEI/Leanjo de Koster
Helen Langehanenberg (GER) – Damsey FRH. FEI World Cup™ Dressage Stuttgart Stuttgart. Foto: FEI/Leanjo de Koster

Tulemused: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1514/html/en/longinestiming/resultlist_13.html

  [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=mSc4nJx9Fhs[/embedyt]