Werth saatis Satchmo pensionile

Mitmekordne olümpiavõitja, maailmameister ja Euroopa meister koolisõidus Isabell Werth saatis oma kauaaegse partneri Satchmo möödunud nädalavahetusel pidulikult pensionile.

Isabell otsustas oma olümpiavõitjast tippratsu pensionile saata 19. novembril Stuttgarti CDI-l. 8000 pealine publik seisis selleks puhuks püsti ja plaksutas maruliselt.

"Mulle meenus, kuidas ma oma eelmise tipphobuse Gigolo 11 aastat tagasi samas kohas pensionile saatsin. Palju on selle ajaga juhtunud. Satchmo on mulle palju andnud ja õpetanud ja ma võlgnen talle kõik. Ta on võitnud lugematult medaleid, üle 75 GP," kirjeldas Isabell oma hobust.

Hannoveri tõugu Satchmo on 17aastane, täie tervise juures ning saavutanud oma elus nii palju tiitleid, et just nüüd oli aeg karjäär pidulikult lõpetada. Et Isabellil on veel mitmeid teisi GP hobuseid, ei näe ta mingit põhjust, et vanameister peaks veel 2012. hooajal pingutama.

Paari säravamate tulemuste hulka kuulub 2005. aastal saavutatud maailmarekord GP-s , meeskondlik kuld, GP Special kuld ja KÜR-i pronks 2006.a. WEG-il, võistkondlik hõbe ja GP Special kuld 2007.a. EM-il, võistkondlik kuld ja individuaalne hõbemedal 2008.a. Pekingi OM-il.

Werth lubas, et ratsutab Satchmoga edasi kodus.