William Whitaker oli hobusega Fandango parim Stuttgarti MK-etapil

Eile õhtupoolikul selgusid Stuttgartis Lääne-Euroopa takistussõiduliiga viienda etapi parimad, kui kümne hobuse ümberhüpetel tegi parima soorituse Briti legendide John ja Michael Whitakeri 25aastane vennapoeg William Whitaker hobusega Fandango.

William asus ümberhüpete starti hetkel, mil juhtima oli asunud teine noor takistussõitja – 22aastane ameeriklanna Lucy Davis hobusega Barron. Whitaker ütles hiljem, et ta ise Lucy sõitu ei näinud, kuid onu Michael kinnitas, et ameeriklanna oli kiire. William otsustas kõigele vaatamata oma planeeritu ellu viia ning nagu hiljem selgus, õigustas see ennast igati. Noor britt ületas Davist üle kahe sekundi ning võttis sel moel Stuttgartis etapivõidu. Whitakeri tulemust ei suutnud ületada ka hiljem startinud olümpiavõitjad Steve Guerdat ja Nino des Buissonnets, kes lõpetasid Whitakeri ja Davise järel kolmandal kohal.

Liigat juhib pärast Stuttgarti endiselt Guerdat, kelle punktisummaks on 57. Kümne punktiga jääb maha hollandlane Harrie Smolders, kes oma 47 punkti on kogunud Ameerika Ühendriikidest, kus võitnud etapid Del Mar Fairgroundsis ning Las Vegases. Kolmas on 38 punktiga prantslane Kevin Staut.

Stuttgarti võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/967/967zeitplanDEU.htm?style=longines