XII Kärdla Ratsupäevade põhisõit Rein Pillile, rakendivõistlus Läti kutsaritele

Pühapäeva õhtupoolikul jõudsid Linnumäel lõpule XII Kärdla Ratsupäevad, mis päädisid Rein Pilli ja Brownboy võiduga. Rakendivõistluses võtsid kaksikvõidu Läti kutsarid, tünnisõidu võitis Inge Maiman.

Traditsiooniliselt oli Kärdla Ratsupäevade põhisõidu kõrguseks 130 cm ja parimad selgitati ümberhüpetel, kuhu pääses 23-st alustajast kaheksa. Kiireima aja ning seda karistuspunktidega sõitis välja suurte kogemustega Rein Pill (Ruila Tall), kes seekord võistles hobusega Brownboy. Teisel kohal lõpetasid Catlin Vatsel (GKG) ja Catwomen XS, kolmandal Kullo Kender (Tartumaa) ja Karavela.

Muude sõitude startide arvud olid põhisõidust oluliselt suuremad, jäädes 50 ja 80 vahele. Enne põhisõitu peeti 120 cm kõrguste takistustega parkuur, kus esikolmikusse jõudsid Andres Udeküll (KRT) ja Calcyl, Norman Nõmmoja (Tartumaa) ja Laguna vd Roshoeve ning Paul Argus (Tondi) ja Stacandra.

Nimetagem ära ka hommikuste sõitude esikolmikud, kus 110 cm parkuuris moodustasid selle Meriel Isok (Tondi) ja Casanova, Liisa Roasto (Viljandimaa) ja Alžiir ning Andres Udeküll ja Unata. 90 cm sõidus oli kavas nii avatud kui harrastajate arvestus. Parima tulemuse harrastajate hulgas sõitsid välja Anni Vakkum (Saaremaa) ja Spa, neile järgnesid Anna-Mai Märtson (Ruila Tall) ja Ladoga ning Erle Raudam (Tartumaa) ja Landolet, avatud klassis moodustasid esikolmiku Birgit Loik (Tondi) ja Listra, Erik Tuimann (Tallinn) ja Martell ning Sandra Hints (KRT) ja Othilie.

Kärdla Ratsupäevade raames peeti ka Klubide Suvekarika arvestust, kus pingeline võitlus käis kuni viimase parkuuri alguseni. Eile liidrina lõpetanud KRT positsiooni lõi tõsiselt kõikuma Tondi, mille liikmed alustasid hommikul kahe järjestikuse alavõiduga, viies sel moel oma klubi enne eelviimast, 120 cm, parkuuri liidriks. Selleski sõidus oli Tondi välja pannud väga tõsise paari – Paul Argus ja Stacandra. Oma soorituse järgselt asuski Argus juhtima, kuid peagi startinud Nõmmoja Lagunal suutis nende tulemuse üle sõita ja sama suutis ka viimaste hulgas startinud KRT esindaja Udeküll Calcylil. Mõnevõrra ootamatult tekitas selline kohtade järjestus situatsiooni, kus KRT möödus kahe punktiga uuesti Tondist ning Tondil enam viimases parkuuris arvestuses startijaid ei olnud. Nii läkski võit KRT-le, teisena lõpetas Tondi, kolmandana Viljandimaa. Võitjad sõidavad peagi Tallinn-Stockholm-Tallinn kruiisile. Võidukasse võistkonda kuulusid Heiki Vatsel ja CF Cindy, Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Led Zeppelin, Hanna Saagpakk ja Anakee ning Andres Udeküll ja Calcyl.

Klubide Suvekarika võitjad (vasakult): Meriel Isok Tondi RSK esindajana, Andres Udeküll, Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Heiki Vatsel võiduka KRT esindajatena ning Susan Kaleta Viljandimaa RSK esindajana.

Lisaks takistussõidule peeti Linnumäel maha ka tõsine rakendivõistlus. ERL-i Rakendispordi Karikasrja etapiks olnud võistluse hobuste arvestuses läks kaksikvõit Lätimaale, perekond Pavlovskistele. Esikoha võitis Anda Pavlovska (kaassõitja Zane Pavlovska ja Kristaps Caune) hobusega Kristals B, teise koha tema abikaasa Andis (kaassõitja Kristaps Caune). Eesti parimana lõpetas kolmandal kohal Eve Haggi (Märjamaa, kaassõitjad Reelika Rätsep ja maratonil Reimo Õunmaa). Oma debüüdi kaassõitjana tegi lisaks Reimole ka tuntud takistussõitja Urmas Raag, kes osales Urmas Saksa partnerina. Nende ekipaaž pidi napilt leppima neljanda kohaga. Poniklassi võitis Rllle-Riin Reinaus (Märjamaa, kaassõitja Priit Reinaus) poniga Harton, teise ja kolmanda saavutas Riina Rõa (Vändra, kaassõitja Maarja Saare) ponidega Grelli ja Orpheus.

Läti kutsar Anda Pavlovska hobusel Kristals B

Lisaks juba kirjeldatule, peeti Linnumäel traditsiooniline meeleolukas tünnisõit. Sel alal võttis võidu Inge Maiman (Hiiumaa) hobusega Lolita Luarde, teisena lõpetas Mari-Ann Udeküll (Saaremaa) ponil Aroomi, kolmanda koha Marion Teemus (Hiiumaa) ja Loki.

Inge Maiman võtmas võitu tünnisõidus