XVI Aasia mängud on juba alanud

Hiinas Guangzhou’s alanud XVI Aasia mängudel on ka ratsasportlased võistlustulle astunud ning esimesed medalid on parimatele juba kaela riputatud.

12. – 27. novembrini aset leidvatel Aasia mängudel on esindatud ka kolm ratsaspordi Olümpiaala – koolisõit, kolmevõistlus ja takistussõit. Mängudele on oodata 105 ratsanikku ja 108 hobust 16-st riigist. Nentides fakti, et Pekingi Olümpiamängude ratsaspordialad viidi läbi Hong Kong’is, siis on antud mängud esimesed suurimad Hiina sisemaal läbiviidud ratsaspordivõistlused.

Koolisõidu individuaal arvestuse kuldmedali on võitnud Korealane Hwang Young Shik tulemustega 71.368% programmis Intermediaire I ja 74.900% programmis Inter I KÜR. Individuaalne hõbe ja pronks läksid Malaisia ratsutajatele Quzandria Nur Mahamad Fathil’e ja Qabil Ambak Mahamad Fathil’e. Meeskondliku kuldmedali võitsid seekord Lõuna – Korea ratsanikud lõpptulemusega 65.759%, jättes enda seljataha Hiina ja Malaisia meeskonnad.

Täna leiavad aset esimesed kolmevõistlejate stardid püüdmaks koolisõidu tulemusi nii individuaalses kui meeskondlikus arvestuses. Takistussõitjad asuvad võistlema viimastena – 21. novembril ja lõpetavad oma medalijahi individuaalse finaaliga 24.novembril.

Rohkem infot ja tulemusi Aasia mängudelt leiab nende ametlikult kodulehelt: http://www.gz2010.cn/en/