XVI Eesti raskeveo hobuste päev

7. augustil võis Sagadi Mõisas kohata ligi paarikümmend suurt ja tugevat eesti
raskeveohobust – toimus XVI eesti raskeveohobuste päev.

Kohale tuldi Läänemaalt,Harjumaalt, Pärnumaalt, Järvamaalt ja Ida-Virumaalt. Hobusemehi tervitasid RMK Sagadi Mõis direktor Krista Keedus, Eestimaa tähetark Igor Mang ja EHS-i ekspresident Heldur Peterson  Seejärel asuti hobuseid hindama, komisjoni juhtis Andres Kallaste.

Näituseringis oli viis noort mära ja noori täkke seekord neli. Parima noore mära tiitel kuulub Järvamaa hobusele Heera , omanik Tiina Piirmets Albu vallast, Järvamaalt.

 Silmapaistvalt head olid selles ringis täkk Naksur järglaste Novella,omanik Ennu Tsernjavski Aaviku talust Kuusalu vallast ning Nirvana Kersti Känd Kõrgekalda talust Pärnumaalt.


Ekstron ja Ande Arula Autor: Maria Kukk

Arvukas pealtvaatajaskond rõõmustas hindajate otsuse üle tunnustada kolme paremat mära koguni kõrgema auhinnaga. Neile järgnesid esimese auhinna märad Exstasy Lendermäe talust ning Elsa Kõrgekalda talust. Parima eesti raskeveo tõugu mära tiitli sai 19-aastane Ere Esker 1925 ER tütar , kes nüüd paikneb Vändra vallas Kõrgekalda talus ja kuulub Kersti Känd´ile. Esmakordselt oli oma hobusega Ebora väljas Evely Lutterus ning just nemad pakkusid konkurentsi parima mära väljaselgitamisel.

Aasta parima eesti raskeveo täku Ettor kasvataja on Rene Tarum , näitusele tõi täku oma tallist Ennu Tsernjavski. Ettor põlvneb täkust Emiir 2175 ER ning jätab juba kaugelt tõelise vägilase mulje. Nelja noore täku ring oli kindlasti kena saavutus, sest nii
palju lapseohtu täkke korraga ei ole enne raskeveohobuste päeval väljas olnud. Parima noore täku Kasper on kasvatanud Andres Supp ja thobuse  kodutall on Viktoria Kaasiku Nurmenuku talus Sauga vallas Pärnumaal.


Parim raskeveo tõugu täkk Ettor Autor: Maria Kukk

Rakendisõidule ja raskeveohobustele tegi reklaami Urmas Saks. Tema kahele raskeveo tõugu hobusele pakkus konkurentsi shetlandi poni ohjav Sandra-Anet Kalju.

Ümber tünnide kihutamises olid meisterlikumad Aaviku talu raskeveohobused ning maksimaalveo võitja karikas kuulub 19-aastasele eesti raskeveo tõugu märale Ere. Parimatele jagas sponsorauhindu Lendermäe Talu OÜ.

Tänati raskevohobuste kasvatajat ja jõudluskatsetel katsetajat Airi Perkmanni ning eriauhinnaga viimase viie aasta jooksul raskeveohobuste kasvatuse maailma sisenenute seast Aaviku talu peret.


Eesti raskeveo hobuste päev Autor. Maria Kukk
Seekord saatis külmavereliste hobuste päeva kuum ilm, hea seltskond ning peale karikate jagamist õhtul ka meeldiv väsimus.

Kohtumiseni järgmisel aastal!