XVIII Eesti raskeveohobuse päevad Perilas

Eeloleval laupäeval annavad Perilas Harjumaal teineteisele käe rahva- ja hobukultuur, Eesti Raskeveohobuse Päeval esinevad puhkpilliorkester, akordionistide ansambel ning rahvatantsijad, ürituse põhirõhk on siiski veerandsajal raskeveohobusel üle Eesti.

Ürituse, mille korraldavad Eesti hobusekasvatajate selts ja MTÜ Ponikool, eestvedaja Sanna Turu ütles, et seekord kogunevad Perilasse raskeveohobused lisaks Eestile ka Soomest: „Tulijaid on Pärnu ja Ida – Virumaalt, ennast demonstreerima tulevad hobused Võrumaaltki.“

Turu rääkis, näitusel esitletakse noori täkke, märasid, näidatakse, kuidas teevad raskeveohobused põllutööd.

„Toimuvad mitmed demonstratsioonid, näitame, kuidas eesti raskeveohobune veab rakendit, samuti seda, kuidas saab selle hobusega sõita ratsa. Lisaks toimub köievedu inimeste ja hobuse vahel. Näha saab ka hobuste maksimaalvedu,“ vahendas Turu. Raskeveohobuste päeval meelelahutusliku poole eest hoolitsevad kohalikud isetegevuslased. „Meil esinevad akordionistid Aruküla Huvialakeskusest Pääsulind, Eve Vendt juhendamisel, rahvatantsijad Alaverest, keda õpetab Inge Jõgisoo ning Kose Pasunakoor, dirigent Olev Roosa. Lastele pakub meelelahutust Jänku Juss,“ ütles Turu.

Eesti Hobusekasvatajate Selts