XVIII Tondi Suure Ponikarika võitsid Kaia Loviisa Kink ja Toonik, peeti ka ERL Talvise Ponikarika väiksed finaalid

Kevadel herpesviiruse tõttu pidamata jäänud Tondi Ponikarikas ja ERL Talvise Ponikarika väikesed finaalid toimusid laupäeval, 26. oktoobril Tondi Maneežis. Ponikarika väiksemate klasside võidud läksid Berit Lehtsaarele ja Kaia Loviisa Kinkile. Tondi ponikarikad võitsid Grete Rebane ja Kaia Loviisa Kink.

Esimeses, 80 cm ümberhüpetega parkuuris oli eraldi arvestus 10 cm madalamatel takistustel väikestele, kuni 130cm turjakõrgusega ponidele, kes selgitasid Tondi Väikese Ponikarika omaniku. Kolmandat aastat järjest võideti karikas poniga Moira ja teist aastat järjest oli Moira ratsanikuks Grete Rebane (Tondi). Võitjale kaotas sekundi ja tuli teiseks Birgit Loik Mangol, ka kolmas koht läks Mangole, kuid Karoliine Graubergiga (Tondi) sadulas.

Sama parkuuri avatud klassis, kus ERL Talvise Ponikarika finaalipunkte jahtis 6 sportlast, startis kokku 40 võistlejat. Seis enne finaali oli pingeline: kolmel sportlasel võrdselt 12 punkti. Ei vääratanud Berit Lehtsaar Little Pumal (Viljandimaa), kes võitis parkuuri ja ERL Talvise Ponikarika kergemas, väikeste ponide klassis. Üldarvestuse teine oli Vändra klubi esindaja Betti Buht Vipil (Vändra), kolmas Grete Rebane Moiral, kes parandas tugevalt oma positsiooni ja tuli kokkuvõttes ponikarika sarjas 17. punktiga kolmandaks. Neljas ja viies oli Birgit Loik (Tondi) Mimiil ja Mangol. Kristiina Albertiina Reinsteinile Festal (KRT) piisas üldarvestuse 14. kohast, et tulla karikasarja arvestuses 18 punktiga teiseks.

Teises, 90 cm ümberhüpetega parkuuris Tondi Suur Ponikarikas oli 17 startijat. Paralleelselt selgitati ERL Talvise Ponikarika klass II võitjad. Ei vääratanud sarja suveräänne liider, sama klassi suvise ponisarja võitja Kaia Loviisa Kink (Tondi), kes võitis karika ülivõimsalt 56,5 punktiga. Tubli sõiduga finaalis tõusis 10. kohalt teiseks 27 punktiga Monika Varter (Tallinna RSK), edestades ainult 0,5 punktiga Annabel Lõukest (KRT).

Tondi Suure Ponikarika arvestuses oli põhiparkuuris 5 puhast sooritust. Kindlalt võitis ümberhüpetel Kaia Loviisa Kink Toonikul ajaga 20,82 sekundit, edestades ennast ja Machot 1,5 sekundiga. Kolmas koht Stella-Ingrid Liinemäele (Tartumaa) Fresh-Finessel ajaga 22,75 sek. Neljas koht kuulus Birgit Loik’ile (Tondi) ja Jalica van Blommerschotile, viiendaks tuli Monika Varter Paradis Hazy Noonil.

Kolmandas, handycupiga 105/115 cm tõusva raskusega parkuuris oli ainult 3 võistlejat neljal ponil. Ainsana läbis parkuuri 105 cm puhtalt ja kogus maksimaalsed 36 punkti Stella-Ingrid Liinemäe Fresh-Finessel. Ühe mahaajamisega tuli 33 punktiga teiseks Kaia Loviisa Kink Toonikul. Kiireima aja tegi küll Birgit Loik Jalica van Blommerchotil, kuid eelviimase takistuse mahaajamisega jäädi 29 punktiga kolmandaks. Birgit hüppas ainukesena parkuuri kõrgusel 115 cm.