Ypäjä Grand Prix-l Sehver teine, Udeküll kolmas

Soomes Ypäjäl võistlevatel Eesti takistussõitjatel on kaks esimest võistluspäeva läinud õnnestumise tähe all. Eestisse on tulnud kaks võitu ning lisaks muidki auhinnalisi kohti.

Täna, laupäeval, oli põhialaks 140 cm kõrguste takistustega Grand Prix. Kohal viibiva Eesti Ratsaspordi Liidu spordidirektori Riina Pilli sõnul oli rajameister Aki Ylänne üles seadnud tehniliselt väga keeruka raja. Viimast tõestab ka pilguheit tulemustele, kus viimase auhinnalise koha andis 8 karistuspunktiga tulemus. Meie rõõmuks tegid puhta sõidu nii reedel 130 cm kõrguse parkuuri võitnud Kätlin Sehver ja Lord Leu kui Andres Udeküll ja Ex Calibur. Lisaks neile suutis põhiparkuuri puhtalt läbida vaid Soome vanameister Raimo Aaltonen hobusel Eafons Polyfino. Kõik kolm võistluspaari ei eksinud ka ümberhüpetel, kiireim oli Aaltonen, teise kohaga lõpetas Sehver, kolmandal Udeküll.

Laupäeva esimene parkuur, kus takistuste kõrgus 130 cm ja kasutusel ka derby-takistused, oli samuti eestlastele positiivne. Andres Udekülli ja Opaali tulemus jäi kõikidele teistele ületamatuks. Sama paar oli auhinalisel kohal ka reedeses 130 cm sõidus platseerudes kuuendaks. Homme osalevad Udeküll ja Opaal legendaarsel Finnderbyl, Sehver ja Lord Leu on selleks nädalavahetuseks võistlemise lõpetanud.

Ypäjäl on võistlustules ka koolisõitjad. Täna osalesid meie noord Prix de St. George skeemis, kus Anna-Liisa Rink ja Zäz saavutasid tulemuse 61.491%, Getter Kangur ja Palladion 59.956% ning Tiina Kuusman ja Leiva 56.754%.

Ypäja tulemustega saate tutvuda aadresil http://www.hevosopisto.fi/index.phtml?page_id=124357&navi_id=124357&en=1