Ypäjäl peetakse nädalavahetusel Põhjamaade meistrivõistluseid kooli- ja takistussõidus

Käesoleva nädala neljapäevast pühapäevani peetakse Soome Ypäjä ratsakeskuses Põhja- ning Baltimaade meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus poni-, juuniorite ja noorte ratsanike klassides. Lisaks on võistlustules kolmevõistlejad.

Juuni lõpp on aastaid olnud Ypäjäl rohke rahvusvaheliste võistluste poolest. Erandiks ei ole tänavunegi juunikuu. Alates selle nädala neljapäevast võistlevad Ypäjäl erinevate riikide, sealhulgas Eesti, takistus- ja koolisõitjad ning kolmevõistlejad. Üritusele lisavad vürtsi Põhja- ning Baltimaade meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus noorematele vanuseklassidele.

Tiitlivõistlustel esindavad Eestit takistussõidu poniklassis Linda Randpere (Ruila Tall) ja Helen Rätsep (Ruila Tall), koolisõidu poniklassis Marii-Heleen Raidmets (Audruranna). Koolisõidu noorte klassis oleme esindatud Getter Kanguri (Tondi) ja Anna-Liisa Rinki (Kurtna) näol.

Takistussõitjatel on kavas lisaks noorte tiitlivõistlustele avatud CSI1*, mille raames kavas pika traditsiooniga Finnderby. 1* tasemel stardivad eestlastest Paul Argus (Tondi) ja Madis Morna (KRT).

Lisaks takistus- ja koolisõitjatele stardivad Ypäjäl mitmed meie kolmevõistlejad tasemel CIC1*. Starti asuvad Järvamaa klubi sportlased Eliise Kõva, Anna-Liisa Raudsepp, Vilvi Laanet ja Kai Lassi, lisaks Sirets Saks Liivimaa ning Kätlin Hundimägi Tondi ja Dagmar Ainsoo Simon klubist.