Zagare MK-etapi võitis Rein Pill hobusel Konstantinos KS

Häid uudiseid saame oma lugejatele edastada Leedus Zagares toimunud MK-etapilt tasemega CSI2*-W, kust võiduga naaseb Eesti takistussõidukoondise kapten Rein Pill.

MK-etapiks olnud Grand Prix sõidus, kus takistuste kõrguseks kuni 160 cm, asus starti 22 võistluspaari. Ainukese Eesti paarina läbisid põhiparkuuri vigadeta kolmandana startinud Rein Pill (Ruila Tall) ja Konstantinos KS. Võistluse lõpuks kogunes puhtaid sooritusi viis, kelle hulgas lisaks Pillile lätlased Kristaps Neretnieks ja Andis Varna, venelanna Olga Chechina ning koduväljakul võistelnud Benas Gutkauskas.

Esimesena startisid ümberhüpetel Chechina ja Aleqs, kes tegid puhta sõidu paraja tempoga. Nende tulemuse sõitsid aga ligi kahe sekundiga üle Pill ja Konstantinos. Paremat aega keegi järgnevatest välja sõita ei suutnudki ning nii naaseb Rein Pill pea pooleteistkümne aastase pausi järel kodumaale MK-etapivõiduga. Teise kohaga lõpetasid Neretnieks ja Conte Bellini, kolmandana Chechina ja Aleqs. Kodus võistelnud Gutkauskas ja Lascar võtsid ümberhüpetel maha ühe takistuse ja lõpetasid neljandana.

Eestlaste teise tulemuse sai kirja Gunnar Klettenberg (GKG), kes hobusega Lance S saavutas nelja karistuspunktiga põhiparkuuris üheksanda koha.