Zagares: Klettenbergile MK võidupunktid, laupäeaval Eestile kolmikvõit

Eile Leedus Zagares lõppenud Kesk-Euroopa MK-etappi saab Eestile lugeda igati kordaläinuks, kui Gunnar Klettenberg võttis etapi võidupunktid ja laupäevases suures sõidus tuli eestlastele kolmikvõit.
 

Pühapäevast MK-sõitu, kus takistuste kõrguseks traditsiooniliselt kuni 160cm, läks sõitma 19 võistluspaari, kus neli sõitjat osales kahel hobusel. Esimese nulli tegi Gunnar Klettenberg hobusega Traffic, kui jõudis ülinapilt normiaega. Viimane saigi takistuseks kohe järgmisena startinud Urmas Raagile, kes hobusega Carlos lõpetas küll vigadeta takistusel, kuid pidi leppima ühe karistuspunktiga normiaja eest. Kui sõita oli jäänud veel neljal paaril, oli selge, et etapivõidu on võtnud Klettenberg, sest viimased osalejad hüppasid oma teistel hobustel, kes MK arvestusse ei kuulunud. Grand Prix võit tuli siiski selgitada ümberhüpetel, sest venelane Aleksander Belekhov suutis sarnaselt Klettenbergile läbida põhiparkuuri vigadeta, seda hobusega Chapter.

 

Klettenberg ja Traffic läksid ümberhüpetele esimestena ja tegid puhta sõidu. Belekhovil ei jäänud muud üle, kui minna tempot tegema, sest vähemalt teine koht oli kindel niikuinii. Venelane võttis riski ja see õnestus. Võit Belekhovile, teine koht Klettenbergile. Kolmandana lõpetas Grand Prix Valgevene sportlane Vital Dziundzikau hobusega Carimbo, kes sarnaselt neljanda koha saavutanud Urmas Raagiga lõpetas põhiparkuuri ühe karistuspunktiga. Auhinnalised kuues ja kaheksas koht kuulusid Paul Argusele vastavalt hobusetega Renessin ja Caesar. Mõlemad lõpetasid nelja karistuspunktiga.

 

   Kolm eestlast auhinnatseremoonial: esiplaanil Urmas Raag, taga Paul Argus ja Gunnar Klettenberg, jalgsi Tõnu Kaumann; foto    Hillar Talts

 

Laupäevane õhtu oli eestlastele veelgi edukam. Põhisõiduks oli 145cm kõrguste takistustega ümberhüpetele parkuur, kus otsustavasse etappi pääses 10 võistluspaari. Meie mehed tegid korraliku etteaste ja nii lõpetas võitjana Urmas Raag Carlosel, teine oli Paul Argus Renessiniga ja kolmas Gunnar Klettenberg Traffic`ga. Lisaks Argusele üheksas auhinnaline koht Caesariga.

 

Kõik Zagare tulemused leiate aadressilt http://www.equestrian.lt/