Zürichi MK-etapi võitsid Marco Kutscher ja Cornet Obolensky

Täna jagati Shveitsi finantspealinnas Zürichis järjekordselt Lääne-Euroopa liiga MK-punkte. Teist etappi järjest läks võit Saksamaale, seekordseks võitjaks oli Marco Kutscher hobusel Cornet Obolensky.

Zürichi ümberhüpetele jõudis seitse võistluspaari, kelle hulgas ainsa šveitsi paarina Beat Mändli ja Una Traviatta. Kolmel paaril õnnestus ümberhüpped läbida vigadata ning kiireimini tegid seda juba mainitud Kutscher ja Cornet Obolensky. Zürichis lõpetasid teisena prantslane Patrice Delaveau hobusel Ornella Mail HDC ning kolmandana Austraaliat esindav Edwina Tops-Alexander hobusel Cevo Itot du Chateau.

Eelmisel, Leipzigi, etapil hiilanud sakslased Christian Ahlmann ja Marcus Ehning startisid Zürichis mitte oma põhihobustel ning mõlemad kogusid vastavalt hobustega Codex One ja Plot Blue neli karistuspunkti. Ehningi koht lõppprotokollis oli 15., Ahlmannil 16. Vahetult nende ette platseerus 14.-na Rolex Rankingu ja Lääne-Euroopa liiga liider Rolf-Göran Bengtsson, kes seekord võistles hobusega Casall La Silla ning lõpetas samuti nelja karistuspunktiga.

Zürichi CSI5*-W võistluse teises tõsiseimas sõidus, kus takistuste kõrguseks 155 cm ja auhinnarahaks 150 000 šveitsi franki (115 500 eurot), suudeti võit jätta korraldajamaale. Parimana lõpetas Steve Guerdat hobusel Nasa. Shveitslasele järgnesid mullu pikalt Rolex Rankingut juhtinud prantslane Kevin Staut hobusel Silvana HDC ning rootslanna Malin Baryard-Johnsson hobusel H&M Reveur de Hurtebise.

Lääne-Euroopa liigas on jäänud veel kaks etappi, millest esimene toimub Prantsusmaal Bordeaux-is 3.-5. veebruaril ning teine Rootsimaal Göteborgis 23.-26. veebruarini.

Zürichi võistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/652/652zeitplanDEU.htm?style=hippo .