Zürichi MK-etapivõidu pälvis Hispaania takistussõitja Sergio Alvarez Moya hobusega Carlo

Eile pärastlõunal peeti saksa keelses Šveitsi linnas Zürichis Lääne-Euroopa takistussõiduliiga kümnes etapp, mille peaauhinna võttis Hispaania takistussõidu liider 30aastane Sergio Alvarez Moya hobusega Carlo.

Traditsiooniliselt oli Lääne-Euroopa liiga MK-sõidus 40 paari, kellest seekord pääses "puhaste paberitega" ümberhüpetele seitse. Esimesena startis ümberhüpetel avalikkusele vähem tuntud Šveitsi sõitja Romain Duguet hobusega Quorida de Treho, kes lõpetas ühe veaga. Järgmisena startinud noore Martin Fuchsi ja PSG Future peale olid šveitslastel pandud juba suuremad lootused, sest möödunud aasta lõpus saavutas paar mitmeid kaalukaid tulemusi, muu hulgas Paris Masters Grand Prix võidu. Paraku pudenes ka neil üks takistus ja šveitslaste lootused võit koju jätta vähenesid miinumumini.

Tõsise etteaste tegi aga järgmisena startinud ja sel hooajal juba he etapi võitnud 19aastane iirlane Bertram Allen oma Molly Malonel. Iirlane tuli puhtalt ning seni kiireima ajaga. Talle järgnenud reedel Zürichis Longines Grand Prix võitnud Penelope Leprevost võttis Flora de Mariposaga teadlikult suuremad pöörded ning kindla nulli peale minek õnnestus, kuid aeg jäi Allenist viie sekundi jagu maha. Head tulemust läks tegema rootslane Rolf-Göran Bengtsson, kes Casalliga võttis oluliselt väiksemaid pöördeid, kui nooruke iirlane, kuid üldine tempo oli sedavõrd madalam, et iirlase aega ta ületada ei suutnud.

Eelviimasena asus stardiliinile hooaeg tagasi väga häid sooritusi näidanud 3aastane hispaanlane Sergio Alvarez Moya, kes võistles rõivabrändi Zara omanike perekond Ortegadele kuuluval Carlol. Kuumavereline takistussõitja arendas oluliselt kiiremat tempot, kui eelnevad, samas õnnestus vältida vigu takistustel ning liider oligi vahetunud. Viimasena startinud Maikel van der Vleuten ja VDL Groep Verdi Tn N.O.P. läksid silmnähtavalt "panema", kuid eksisid kokkuvõttes kahel takistusel, mis andis lõpuks seitsmenda koha. Võit seega Moyale, teine Allen, kolmas Bengtsson.

Moya oli pressikonverentsil oma võidu üle õnnelik ja seda eriti seetõttu, et Carloga ei olnud neil pikka aega häid tulemusi. "Kui sul läheb halvasti, püüad midagi treeningutes ja sõidus muuta, kuid alati ei ole need lahendused õiged. Läksime Carloga tagasi oma vanadele meetoditele ja nagu näha, oleme jälle tagasi!" sõnas hispaanlane. Teise kohaga lõpetanud Allen oli samuti õnnelik. Noormees kiitis oma fantastilist mära (Molley Malone) ja mainis, et annab märale nüüd puhkust, et valmistuda juba Las Vegases peetavaks finaaliks. Tänaseks on kindel, et ühe võidu ning teise koha saanud noor iirlane on Vegasesse kvalifitseerunud.

Lääne-Euroopa liigas on jäänud veel kaks veebruarikuist etappi, millest esimene ku keskel Bordeaux`s, teine kuu viimasel nädalavahetusel Göteborgis. Zürichi tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/984/984zeitplanDEU.htm?style=longines