Algab Suvine Ponikarikas 2020

Poniratsutajad. A: Celin Lannusalu Poniratsutajad. A: Celin Lannusalu

Populaarne poniratsutajate takistussõidu karikasari toimub sellel aastal juba 16. korda. Koroonaviiruse ja võistlemispiirangute tõttu jõuab korraldada vaid neli suvist etappi ja finaali. Rõõmustav on uute sarja toetajate ja võistluskohtade liitumine ja rikkalikum auhindade väljapanek sarja võitjatele. Lisaks on poniratsutajatel võimalik osaleda Eggersmanni ponitiimide arvestuses ja meeleolukal kostüümishowl Kildu ratsakeskuses.

Suvine Ponikarikas 2020 on oma osalejate arvult suurim takistussõidu sari Eestis, mida korraldatakse 2004 aastast. Sarjas saavad osaleda kuni 16 aastased ratsutajad ponidel. Sarja kestel koguvad osalejad punkte, mille alusel selguvad finaalis karika võitjad. Punkte saab koguda neljas erinevas võistlusklassis: Mini Cup, Väike ring, Keskmine ring ja Suur ring. Kõrguste vahemik on 65-110 cm. Iga võistleja saab sarjas osaledes määrata punktikogumise klassi arvestades erisusi.

Ponikarika etapid toimuvad erinevates võistluspaikades üle Eesti. Suvise Ponikarika 2020 osalemise tingimuste, punktiarvestuse ja auhindade kohta leiab infot üldjuhendist ja Ponikarika Instagrammi kontolt.

Ponikarika toetajad

Sellel aastal toetavad Suvist Ponikarikat tuntud Hollandi brändid Horka (www.ratsavarustus24.ee) ja QHP (www.ratsane.eu), ratsavarustuse e-pood www.ratsasaapad.ee, söödatootja Eggersmann (www.eggersmann.ee), spordikinnaste tootja Roeckl ja ratsariiete bränd ea.ST (www.gramina-equest.com). Sarja võitjaid autasustakse karikate, võidutekkide ja toetajate kinkekaartide ja auhindadega. Lisaks saavad võitjad ka toetajate kujundusega rosetid.

        

Ponikarika etappe on kokku neli. Uustulnukana võõrustab Ponikarika võistlust Viljandimaal asuv Kildu ratsakeskus-külalistemaja, mis on kiiresti arenev, heade tingimuste ja võistluste korraldamiseks vajaliku taristuga võistluspaik. Madalama ja kõrgema klassi sportlaste finaalid toimuvad eraldi.

Ponikarika võistluste ajakava:

I etapp 04.07, Pallase

II etapp ja kostüümishow 18.07, Kildu

III etapp 23-26.07, Perila

IV etapp 16.08, Juurimaa

Väike finaal ja Eggersmanni ponitiimide võistkondlik võitlus ja finaal 22-23.08, Niitvälja

Suur finaal 29-30.08, Ruila

Eggersmanni ponitiimid

Kolmandat aastat järjest korraldab Ponikarikas koostöös Eggersmanniga eraldi arvestust ponitiimidele, mida moodustatakse loosi teel ja poniratsutajate ühtsema kogukonna kujundamise eesmärgil. Erinevate klubide poniratsutajad leiavad tiimi kuuludes uusi sõpru üle Eesti ja saavad koos sooritada erinevaid ülesandeid. Ülesannete teostamise eest koguvad tiimid punkte, mille alusel selguvad võitjad. Eesmakordselt saavad sellel aastal tiimid võistelda võistkondlikult Niitväljal toimuvas finaalis. Võitjaid autasustab Eggersmann tiimijopede, auhinnatekkide ja söötadega. Eggersmanni ponitiimides osalemise tingimuste ja tegevuste kohta saab lugeda siit.

Eggersmanni ponitiimide autasustamine 2019 a Ruilas. A: Celin Lannusalu
Eggersmanni ponitiimide autasustamine 2019 a Ruilas. A: Celin Lannusalu

Kostüümishow Kildu ratsakeskuses

Menukas poniratsutajate kostüümishow toimub sellel aastal juba kolmandat korda. Ka sellel aastal on show kohtunik ja kommentaator moeasjatundja Zenja Fokin. Tehnilisi punkte jagab sellel aastal  mitmekordne Ponikarika võitja ja takistussõitja Kristjan Sinikas. Kostüümishowl osaleb kuni 15 kostümeeritud võistluspaari,  kelle seast selgitatakse välja parimad nii sõidustiili kui kostüümide põhjal.

Zenja Fokin ja dr Ave Perila Jumping 2019 kostüümishowl. A: Celin Lannusalu

Võistluspäevast ja kostüümishowst saab vaadata otseülekannet Kildu ratsakeskuse Facebooki lehel. Kildu ratsakeskuses toimuva võistluse kohta saab lähemalt  lugeda siit. Kostüümishows osalemise juhend on leitav siit.

Perila Jumping 2019 kostüümishow A: Celin Lannusalu
Perila Jumping 2019 kostüümishow A: Celin Lannusalu