CHI Pärnu võõrustab tänavu rekordarvu ratsasportlasi

Nea Hakkarainen – Glamour @ CHI Parnu / Jumping CSI2/CSI1 03.06.2023 © Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Neljandat hooaega korraldatav CHI Pärnu on kogumas ratsasportlaste hulgas üha enam populaarsust, kui tänavu võõrustatakse neljal alal rekordarv võistlejaid.

Koolisõidu nädalavahetusel, mis saab oma avalöögi juba homme, asub starti 71 hobust, kellest 9 osalevad MK-etapi arvestuses. Eestit esindab MK tasemel peale aastast vahepausi jällegi meie seni ainus olümpiaratsutaja Dina Ellermann, tehes seda loomulikult Donna Annaga. Lisaks püüavad MK punkte koguda sportlased Lätist, Leedust, Soomest ja Poolast.

Takistussõidus saavad korraldajad tänavu kinnitada pea 25% hobuste arvu tõusu, mis küündib sel aastal 220-ni. Lisaks eestlastele näeme võistlemas Soome, Läti, Leedu ja Ukraina takistussõitjad. Osalemisest on teatanud ka CHI Pärnu tänavune tunnusnägu ja mulluse Tallinn International Horse Show GP võitja Madis Morna.

Rakendisportasi osaleb Eestist, Lätist, Soomest ja Rootsist ning sellel alal on osalevate ekipaažide arv enam kui kahekordistunud. Rakendisportlastele pakutakse lisaks rahvusvahelistele klassidele ja rahvuslikke võistlusvõimalusi, mille ülesandmise tähtaeg ei ole veel saabunud. Sama puudutab ka esmakordselt kavas olevat rahvuslikku kolmevõistlust, kus peetakse CHI Pärnu raames maha Mini Cup kolmas etapp.

Kõiki rahvusvahelisi võistluspäevi on võimalik LIVE’s jälgida ClipMyHorseTV ning CHI Pärnu kodulehtede vahendusel. Ajakavad ning informatsiooni leiad www.chiparnu.com .