Jüris olid võidukad Annika Veerpalu ja Quentina

Annika Veerpalu ja Quentina. Foto: Celin Lannusalu

Möödunud laupäeval toimus Jüri Tallis järjekordne Väikeponide Karika etapp, mis oli järjekorras juba seitsmes. Lisaks erinevatele poniklassi sõitutele toimusid ka mitmed avatud klassid. Võistluspäeva raames toimus koguni 259 starti. Mõõtu võeti kõrgustel 60-130 cm.

Võistluspäeva alustas händikäp sõit kõrgustel 60/70/80 cm. Sõit oli avatud kõikidele poniratsanikele sõltumata poni turjakõrgusest, kusjuures ponidele turjakõrgusega kuni 130 cm oli parkuur 60 cm. Sama sõidu raames viidi läbi ka Väikeponide Karikasarja arvestus kõrgusel 60/70 cm. Sõidus osales 38 paari, neist koguni 24 läbis raja vigadeta. Nii sõidu, kui ka karikasarja arvestuses moodustasid esikolmiku samad paarid. Sõidu esikoha ja ka Väikeponide Karikasarja võidupunktid võttis Kertu Heinsaar (Tondi RSK) väikese poniga Mandel, teised olid Reili Aru (Tondi RSK) ja My, kolmanda koha said Mia Pall (RSK Simon) ja Haribo.

Avatud arvestuse kahefaasilises 80 cm parkuuris oli osalemas viiskümmend neli paari, neist mõlemad faasid läbis vigadeta 17 paari. Võitis Mia Marleen Juhanson (Tondi RSK) poniga Toonik.

Fair Play Karikasarja IV etapi Väikese Ringi parimad olid Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Macho. Suure Ringi võitis Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) poniga Burberry. Eraldi saate ponikarikast lugeda meie varem ilmunud artiklist.

95 cm avatud klassis oli mõõtu võtmas viiskümmend üks paari, neist 25 läbis raja mõlemad faasid vigadeta. Kiireima ajaga võttis võidu Carmen Melts (Vändra RSK) poniga Vip, teise koha said Laura-Martiina Mäeorg (Tondi RSK) ja Sacramento ning kolmandad olid Eeva Helga Kupits (Saaremaa RSK) ja Western.

Händikäp parkuuri kõrgustel 105/110 cm võitis tihedas konkurentsis Hanna Kristin Ojaveer (Tondi RSK) hobusega Fellier.

Võistluspäeva põhiparkuuriks oli kahefaasiline händikäp sõit kõrgustel 120/130 cm. Esikohta oli püüdmas üheksateist paari, parkuuri mõlemad faasid läbis vigadeta neist kuus. Esikolmiku moodustasid sportlased, kes hüppasid rada kõrgusel 120 cm. Kiireima ajaga teises faasis napsasid järjekordse võidu Annika Veerpalu (Nõo RSK) ja Quentina. Teise koha sai eelmise Jüri võistluse võitnud paar – Ville Paloheimo (FIN) Locril. Kolmanda positsiooni hõivasid Egle Palm (RK Ruila Tall) ja Power Of Gold. Parima tulemuse 130 cm kõrgusel rajal tegid viienda koha saanud Kristjan Sinikas (RSK Ruttar) ja Space King.

Kõik Jüri võistluse tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/6182/tul0707.pdf?1530997980