Kasemäe Tallis toimus suurejooneline võistlus Kasemäe Karikas

Laupäevase Speed & Music klassi võitjad Egle Palm ja Power Of Gold. Foto: Katriin Kalle

9.06-10.06 toimus Kasemäe Tallis suurejooneline võistlus Kasemäe Karikas. Võistluse raames peeti ka Fair Play Ponikarika II etapp. Starte tehti kahe päeva jooksul üle 600 kõrgustel 80-140cm. Kasemäe Karika põhisõidu võitis Renek Rosenberg hobusega Fred, mida juba täna päeva esimeses pooles kajastasime.

Laupäevase võistluspäeva põhisõiduks oli kiirusparkuur Speed & Music kõrgusel 115 cm. Võitjale oli välja pandud eriti magus auhind merereisi näol, mida läks jahtima 14 paari. Kiireima aja sõitsid Maarja Martinson (Tondi RSK) ja Banderas B, kuid kahjuks kaks maha aetud latti jätsid nad viiendale kohale. Esikolmikusse mahtusid seekord sportlased, kes läbisid raja kiirelt ja vigadeta. Sõidu võitis enam kui kolme sekundilise eduga Egle Palm (RK Ruila Tall) oma kiirel ratsul Power Of Gold, teise koha sai Birgit Adler (Pärnumaa RSK) hobusega Lady. Kolmas oli Kristi Luha (ESHKS) hobusel Carlson.

Päeva kõrgeimas parkuuris kõrgusel 130 cm osales nelikümmend kaks paari, kellest kümme läbis raja vigadeta. Võitis Kullo Kender (RK Ruila Tall) hobusega Artas.

Kahefaasilises 120 cm kõrguses parkuuris võisteldi kahes erinevas arvestuses. Avatud klassi parim oli Paul Argus (Tondi RSK) hobusel Jay-Z Bee. 6-aastaste hobuste arvestuses oli võistlustules kolmteist paari ja vigadeta lõpetas neist koguni üheksa. Parim oli Catlin Vatsel (RK Ruila Tall) hobusel Beauty Star K Z.

Paul Argus ja Jay-Z Bee. Foto: Katriin Kalle

Laupäevast võistluspäeva alustas händikäp parkuur kõrgusel 80/90 cm. Avatud klassis startis 66 paari ja vigadeta lõpetasid neist peaaegu pooled. Parim oli väike poni Macho, kelle ratsanikuks oli Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK). Laste (kuni 14a) arvestuses oli parim jällegi Tondi RSK esindaja Nora Moosar väikesel ponil Põnts. Võitjad sõitsid parkuuri kõrgusel 80 cm. Lisaks toimus samal kõrgusel veel noorhobuste klass. Kuni 4-aastaste hobuste sõidus osales kuus paari, neist viis läbisid raja vigadeta ja jäid esikohta jagama.

Pühapäevast võistluspäeva alustas parkuur kõrgusel 90 cm. Osalemas oli 46 paari. Avatud klassi parima tulemuse sai kirja Katrin Liivamägi (RSK Simon) ponil Mon Roberta. Harrastajate seas võttis võidu Evelin Evisalu (Vändra RSK) hobusel Solaris. Fair Play ponikarika Väikse Ringi ponid sõitsid händikäp parkuuri 85/90 cm, kus esikoha saavutasid Marlen Ojaste (Pärnumaa RSK) ja Wilhelmina.

Katriin Liivamägi ja Mon Roberta. Foto: Katriin Kalle

Fair Play ponikarika Suure Ringi osalejad sõitsid 100/110 cm parkuuri. Ainsa puhta sõiduga võttis võidu Carmen Melts (Vändra RSK) poniga Vip.

Päev jätkus 105 cm parkuuriga. Kus selgitati parimad kahes arvestuses. Avatud klassis oli võistlustules 38 paari, neist neliteist läbis parkuuri mõlemad faasid vigadeta. Võitis Marie Adele Abel (Saaremaa RSK) hobusel Rolex. Sama paar oli teisel kohal 115 cm parkuuris. Harrastajaid oli võistlustules kuusteist. Esikolmiku moodustasid puhtad sõidud. Võitis Älis-Sille Hein (Tondi RSK) hobusega Vedette B, teise koha sai Vanessa Mälberg (Tartu Kalevi RK) hobusel Peperoni ja kolmas oli Urve Aavik (Tallinna RSK) hobusel Charly.

Kert Joandi (Tondi RSK) ja Firenze olid parimad 115 cm parkuuri tihedas konkurentsis.

Pühapäevase päeva eelviimane sõit oli tõusva raskusega ja jokkeriga kõrgusel 125 cm. Viiekümne kolmest osalejast kogusid maksimumpunktid 21 paari. Kaksikvõidu võttis Paul Argus (Tondi RSK) hobustega Ping Pong V ja Jay-Z Bee. Kolmas oli Kertu Klettenberg (RK Ruila Tall) hobusel D.Lady.