Killukesi viimaste nädalate koolisõiduvõistlustest

Veronika Liiv ja 5-aastane Einstein noorhobuste MM-il Ermelos. Foto Veronika erakogust.

Viimaste nädalate jooksul on siin-seal nii mõndagi meie koolisõidumaastikul toimunud. Osa oleme juba kajastanud, osa vajab veel kajastamist. Vt lugu harrastajate Pavo karikasarjast SIIT ning Eesti tõugu hobuste meistrivõistlustest SIIT.

Valgeranna Sügise avatud võistlusklassid

Lisaks harrastajate karikasarja finaalile ja Eesti tõugu hobuste meistrivõistlustele said Valgerannas koolisõitjad end proovile panna ka avatud klassides. Kokku oli viis avatud klassi, alates ST-st kuni RK-ni välja. ST2 skeem osutus populaarseks, starti tuli üle 30 võistluspaari! Kuus võistluspaari ületas 70% piiri, sõidu võitu jäid jagama Hedi Voor-Voort hobusel Gewitwel Z ning Loore Laeks vaid 4-aastasel noorhobusel nimega Quality R.

Avatud ABC2 skeemis tuli starti 13 võistluspaari, parima soorituse tegid Grete Kaldre ja Sammye, saades tulemuseks ligi 76%. Avatud A2 skeemis oli 16 osalejat ning sõidu võitis Grete Hussar ja 5-aastane Franco von Seeder. Paar sõitis välja veidi üle 73%. LK1 skeemis panid end proovile 11 võistluspaari, üle 68%-lise tulemusega napsasid võidu endale Riin Ingre Saare ja Ilsonne v Bareelhof.

Tiina Kuusmann ja Ivanhoe

RK3 skeemis jõudis starti 6 võistluspaari. Võidu võtsid Tiina Kuusmann ja Ivanhoe, nende järel tihedalt kannul Sonja Roberta Sedin ja Sahib. Nii kolmanda kui neljanda koha võttis endale Riin Ingre Saare, olles kolmandal kohal kogenud Brendiga ning neljandal kohal Kaliberiga, kellega ta just sealsamas selleaastase võistlusdebüüdi tegi ja seda nende jaoks uuel tasemel.

Vt kõiki tulemusi SIIT.

 

Järvamaa KHK Sügiskarikas

Grete Laeks ja Rüütel

10. septembril said koolisõitjad end proovile panna ka Säreveres, kus oli võimalik sõita alates ABC tasemest kuni LK tasemeni. Kolme madalamasse võistlusklassi jagus hulgaliselt võistluspaare, mõlemas LK taseme skeemis jäi osavõtt tagasihoidlikumaks. Päeva viimases, LK4 skeemis tegid parima tulemuse Grete Laeks ja kogenud Rüütel. Nad olid kuue osaleja seas selged liidrid ning saavutasid ligi 68%.

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

 

Noorhobuste MM koolisõidus

Möödas on ka noorte hobuste koolisõidu MM, mis leidis aset Ermelos 8.-11. septembrini. Eestit esindas sel aastal vaid üks koolisõitja. Belgias resideeruv Veronika Liiv oli stardis 5-aastasel westaali tõugu hobusel nimega Einstein. 5-aastaste hobuste avaskeemis said nad tulemuseks 6.42, päev hiljem parandasid nad oma tulemust veidi ja tulemuseks jäi 6.50. Veronika ja Einsteini tugevuseks oli galopp, mis andis neile kõige rohkem punkte.

5-aastaste hobuste finaali jõudis vaid 16 parimat, kuid sinna Veronika ja Einstein ei pääsenud. Sellise kaliibriga võistlusel on konkurents ülitihe ja hindamine ülikarm, võitmiseks peavad tulemused ületama sisuliselt 9 punkti piiri. Kindlasti oli MM vaid 22-aastasele Veronikale ja andekale Einsteinile vägevaks ja kasulikuks kogemuseks ning soovime neile edu edaspidiseks!

Veronika ja Einstein Ermelos. Foto Veronika erakogust.

Veronika sõnul oli Ermelos veedetud nädal imeline ja see oli tema jaoks unustamatu kogemus. Ta nautis võistluse õhustikku ja seda, kui eriline tunne oli külg külje kõrval treenida ja võistelda kogenud ratsutajate ja parimate noorhobustega. Veronika on uhke, kui hästi Einstein käitus ning Veronika jaoks oli suur au ka see, et tal tekkis võimalus Eestit esindada.

Kahjuks oli neil seekord pisut halba õnne, sest hobusel oli ilmselt väikene vigastus, mille tõttu ei suutnud nad oma täit võimekust tollel võistlusel näidata. Samas nendib Veronika ka seda, et õppis olukorrast ja on selle kogemuse läbi saanud ka nii enesekindlamaks kui ka kogenumaks ratsutajaks. Veronikal jagub palju tänusõnu kogu tema tiimile ja muidugi ka tema suurele toetajaskonnale!

Rahvuslik võistlus Lätis

Sonja ja Sahib ning Marii-Heleen ja Brend

Möödunud nädalavahetusel sõitsid nii mõnedki meie koolisõitjad Lätti, et osaleda sealsel rahvuslikul koolisõiduvõistlusel. Eestist läksid kohale Dianne Mii Raag, Heti Repnau, Eleriin Kurs, Marii-Heleen Raidmets ning Sonja Roberta Sedin.

Kõik osalejad tegid tublisid tulemusi, vt SIIT. Kõige enam tasub esile tuua PSG skeemi, kus 7 osaleja seas olid 4 just meie koolisõitjad ning kaksikvõidu võtsid Marii-Heleen Raidmets hobusel Brend, tema järel Sonja Roberta Sedin ja Sahib.

Marii-Heleen jõudis Brendiga esikolmikusse ka Inter I skeemis.