Osale tipptreenerite koolitustel Soomes, Ypäjäl!

Richard White korrigeerimas ratsaniku istakut. Foto: Ypäjä ratsakeskus

Detsembri alguses (2.-6. detsember) saab Ypäjä ratsakeskuses näha maailma absoluutsesse paremikku kuuluvaid treenereid. Ypäjäl astuvad üles Richard White, Pether Markne ja Christopher Bartle. Viiel päeval annavad nad nii teoorialoenguid kui ka viivad läbi praktilisi treeninguid takistus- ja koolisõidus ning kolmevõistluses.

Richard White on kõrgelt hinnatud koolisõidutreener, kes on olnud treeneriks erinevatele maailma paremikku kuuluvatele koolisõitjatele. Ta on legendaarse Soome koolisõitja ja treeneri Kyra Kyrklundi abikaasa ja mitmes mõttes just Kyra mõjutaja. Ka Taani printsess Nathalie zu Sayn-Wittgenstein treenis pikki aastaid Kyra ja Richardi käe all. Richard pöörab oma kliinikutes erilist tähelepanu ratsaniku istakule, teenides nii hüüdnime “istaku spetsialist.”

Pether Markne ei vaja ehk pikemat tutvustust ja on paljudele tuttav tänavu maikuus toimunud Ruila koolituselt (loe lisaks “Pether Markne koolitus treeneritele ja sportlastele“). Pether Markne on Euroopas väga hinnatud takistussõidu treener ja treenerite koolitaja, kes on teinud muuhulgas koostööd olümpiavõitja Malin Baryard-Johnssoniga pea 20 aastat. Lisaks treeneritööle, on ta sportlasena esindanud Rootsit kahtedel olümpiamängudel koolisõidus ja võistelnud takistussõidus rahvusvahelisel Grand Prix tasemel. Hetkel töötab ta Norra takistus- ja koolisõidu koondise peatreenerina.

Pether Markne koolitus Ruilas

Christopher Bartle nimi on samuti ratsaspordisõpradele tuttav. Sportlasena on ta esindanud Suurbritanniat edukalt nii koolisõidus kui kolmevõistluses. 1984. aasta olümpiamängudel saavutas ta kuuenda koha, kuid tema säravaimaks saavutuseks saab pidada 1997. aasta Euroopa meistrivõistlusel võidetud meeskondlikku kuldmedalit kolmevõistluses.

Pärast sportlaskarjääri on ta töötanud treenerina. Nii oli Bartle 16 aastat Saksamaa kolmevõistluse koondise treeneriks. Selle aja jooksul võitis Saksamaa kaks meeskondlikku olümpiakulda, ühe meeskondliku hõbemedali ja kolm individuaalset kuldmedalit. Alates 2017. aastast juhendab ta Suurbritannia kolmevõistluse koondist ja selle ajal jooksul on Suurbritannia võitnud kaks kuldmedalit Euroopa meistrivõistlustelt ja ühe kuldmedali maailmameistrivõistlustelt ning olümpiamängudelt.

Hea uudis on ka Eesti treeneritele! Koolitusel osalemise eest saab tõendi ja saadud koolitustunde arvestatakse Eestis. Koolitus toimub inglise keeles.

Täpsem info ja programm on leitavad Ypäjä ratsakeskuse kodulehel: https://www.hevosopisto.fi/tapahtumat/international-week-valmennusklinikat/