Ponikarika võitja: REIMO KARUS

Reimo Karus ja Opadi Tallinn International Horse Showl. Foto: Külli Tedre-Gavrilov Reimo Karus ja Opadi Tallinn International Horse Showl. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistab 2019. a 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!

Küsimustele vastas Reimo Karus (19), Ponikarika Väikse Ringi võitja 2016. a kõrgusel 85-90 cm.

Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline oli sinu võistlusponi?

Ratsutamist alustasin iganädalaselt 7-aastaselt. Poni, kellega ponikarikat sõitsin ja võitsin, oli Off  Limit. Tema hüüdnimi oli Nuffic. Kõige erilisem oli tema juures ta kiirus.

Reimo poniga Off Limit. Foto: Helerin U. photography
Reimo poniga Off Limit. Foto: Helerin U. Photography
Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?

Takistussõidus kõige olulisem on hea hobune ja sujuv koostöö treeneri kui hobusega. Lisaks järjepidevus tööd teha ja olgem ausad, on vaja ka ”paksu rahakotti”. Takistussõidu valisin, sest kõik ratsutajad meie tallis tegelesid takistussõiduga ning tol ajal olid ka treenerid takistussõidu suunalised, tänu sellele ei tulnudki mõttesse midagi muud valida.

Miks peaks osalema ponikarikal?

Ponikarikal peaks osalema, sest seal on konkurendid võrdsema tasemega ja saab terve aasta karika nimel võistelda.

Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?

Siiani kõige ägedam võistlus on olnud minu jaoks Tallinn International Horse Show, sest närv suurel võistlusel on väiksem ning saab sõita suure publiku ees ja võtta mõõtu ka välisriikide sportlastega.

*Igapäevaselt treenib Reimo tema perekonnale kuuluvas Suuresti Tallis Harjumaal. Treeningute kõrvalt annab ta trenne ratsakoolis ja pakub ka ratsastusteenust.

Reimo võistlemas Saku Suurhallis Tallinn International Horse Showl. Foto: Celin Lannusalu
Reimo võistlemas Saku Suurhallis Tallinn International Horse Showl. Foto: Celin Lannusalu
Mis kõrgusel võistled praegu ja mis hobusega?

Aasta tagasi võistlesin hobustega Opadi kuni 125 cm parkuure. Opadi on tänaseks müüdud ja tema asemele sai soetatud 2015 aastal sündinud täkk Cocos ja 2016 aastal sündinud mära Cimasolla. Sel aastal on plaanis sõita nelja aastaste hobuste tsempionaati ja aasta lõpus kuni 110 cm parkuure. Järgmisel aastal on plaanis osaleda 5 aastaste täkkude maailmameistrivõistlustel. Cimasollaga on järgmisel aastal plaan osaleda 4-aastaste hobuste klassi sõitudes.

Reimo Karus hobusega Opadi Saku Suurhallis. Foto: Erakogu
Reimo Karus hobusega Opadi Saku Suurhallis. Foto: Erakogu