Üleskutse ponispordi sõpradele: Lükka Ponikarika’le hoogu Hooandjas

Mini Cup osaleja Loore Mets Maria Talu etapil Mini Cup osaleja Loore Mets Maria Talu etapil. Foto: Sigrid Absalon

Ühisrahastusplatvorm Hooandja käivitas projekti poniratsutajate takistussõidu võistlussarja Ponikarikas võistluslattide ja järelkäru soetamiseks. Toetajate abiga loodetakse koguda uute ja ägedate võistluslattide, plankude ja turvakobade ostuks 3500 eur ning nende transportimiseks kohendatud järelkäru soetamiseks 3500 eur.

Teenekas Tondi Ratsaspordiklubi treener ja ponispordi eestvedaja Sirje Argus käivitatud aktsiooni toetab: ”Uued võistluslatid aitaksid kindlasti kaasa võistluste korraldamisele – need ei kuluks nii kiiresti ja see oleks väga mugav, kui neid saab ilma suurema peavaluta võistluskohale transportida. Muidugi on lõbusate ja värviliste lattide kasutamine ka lastele ja pealtvaatajatele huvitavam, ”

Ilus tõke teeb nii sportlaste kui pealtvaatajatele rõõmu. Kippen Närep Eesti meistrivõistlustel 2018 a Ruila tallis. Foto: Celin Lannusalu
Ilus tõke teeb nii sportlastele kui pealtvaatajatele rõõmu. Ponisportlane Kippen Närep Eesti meistrivõistlustel 2018 a Ruila tallis. Foto: Celin Lannusalu

Projekti õnnestumisel hakkab Ponikarikas korraldama oma etappe ja finaale erilise kujunduse ja väga hea kvaliteediga lattidega. Seni väga tülikaks osutunud transpordi mure saaks lahendatud ja aitaks tõsta võistlussarja üldist korraldamise kvaliteeti. Kokku planeeritakse soetada 63 latti ja 10 planku, lisaks nendele ka 90 koba koos vajaliku arvu turvakobadega. Kujunduses kasutatakse lastepärasemaid ja huvitavamaid lahendusi, et võistlemine ka pealtvaatajatele põnevam oleks. Järelkäru ehitatakse ümber Tiki Treileri haagisele, lisades sinna karkassi ja riiulid lattide hoidmiseks. Järelkäru saab ka ilusa katte.

Üks võimalik lahendus tõkete transportimiseks.
Üks võimalik lahendus tõkete transportimiseks

Projekti algataja Katrin Vellet on Ponikarika sarja aidanud korraldada teist hooaega: ”Ponikarika korraldamiseks ei ole eelarvet, selle vedamiseks olen panustanud nii oma vaba aega kui ka oma pere võimaluste piires vahendeid. Üks asi on saada võistlustele auhinnad mõnelt toetajalt, teine lugu on soetada vajalik inventar. Paraku ilma toetust küsimata ei ole see realistlik aga ma usun, et on piisavalt inimesi, kes sellesse usuvad ja koos minuga sellest unistavad! Uued latid ja plangud tulevad väga ägedad!”

Ideed toetavad nii Eesti Ratsaspordi Liit, erinevad ametnikud, treenerid, takistussõitjad, sarja toetajad, poniratsutajad ise ja nende vanemad.

Kui sa soovid aidata ponisporti ja Ponikarika projekt sind kõnetas, toeta algatust SIIT. Nelja päeva jooksul on algatus kogunud juba üle 1500 eur 27 toetajalt.

Ponikarika tegemiste kohta leiab rohkem infot Instagrammi kontolt.