Ponikarika võitja: BIRGIT LOOT

Birgit Loot poniga Mon Arh Birgit Loot poniga Mon Arh Saku Suurhallis 2016 a. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistab 2019. a 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!

Küsimustele vastas Birgit Loot (17), Ponikarika Suure Ringi võitja 2016. a kõrgusel 100-105 cm.

Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline oli sinu võistlusponi?

Ratsutamist alustasin umbes 6-aastasena. Minu üks võistlusponidest oli tumepruuni värvusega Mon Arh, keda kutsuti Ariks. Ari jääb alatiseks minu südamesse kui üks suure hingega poni, kes andis alati endast maksimumi.

Birgit ja poni Mon Arh Ponikarika Suure Ringi finaalis Tallinn International Horse Show l 2016 a. Foto: Külli Tedre-Gavrilov.
Birgit ja poni Mon Arh Ponikarika Suure Ringi finaalis Tallinn International Horse Showl 2016 a. Foto: Külli Tedre-Gavrilov.
Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?

Ma arvan, et takistussõidus on kõige olulisem ratsaniku ja tema hobuse omavaheline koostöö ning usaldus. Mina otsustasin takistussõidu kasuks, sest olen juba väiksest saadik olnud selle väga suur fänn, igat hüppetrenni ootan ma siiamaani suure elevusega ning naudin sellega tegelemist.

Miks peaks osalema Ponikarikal?

Ponikarikast peaks kindlasti osa võtma, sest see annab ratsanikule väga palju julgust juurde ning enesekindlust. Ma arvan, et see on väga vinge, et ponisõitjatel on Eestis selline võimalus ennast  tõestada ning oma oskusi proovile panna. Võin kinnitada, et ponikarikal veedetud hetked on minu jaoks olnud siiani kõige pingelisemad, vahvamad ja rõõmurohkemad hetked.

Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?

Seni kõige ägedam võistlus on olnud kindlasti Ponikarika Suure Ringi finaal Saku Suurhallis. Seda sellepärast, et olin alati unistanud Tallinn International Horse Showl osalemisest ja see andis mulle väga palju kogemust juurde ning pani keskendusmisvõime proovile.

Mis kõrgusel võistled praegu ja mis hobusega?

Hetkel on mul olnud umbes poole aastane koostöö vahva ruuna Frankiga. Palju tööd on tehtud ja koostöö sujub ning loodetavasti võib meid ka kunagi võistlustel näha. Enim keskendun oma 2-aastase täku kasvatamisele, kes vajab palju hoolitsust ja tegelemist.

Birgit oma lemmikuga. Foto: Erakogu
Birgit oma lemmikuga. Foto: Erakogu