Ponikarika võitja: CATREEN REBECA JOHANSON

Catreen Rebeca Johanson poniga Off Limit. Foto: Celin Lannusalu Catreen Rebeca Johanson poniga Off Limit. Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistab 2019. a 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!

Küsimustele vastas Catreen Rebeca Johanson (14), Suvise Fair Play Ponikarika Väikse Ringi võitja 2018. a kõrgusel 90-95 cm.

Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline on sinu võistlusponi?

Alustasin ratsutamisega 6-aastaselt. Minu võistlusponi on Off Limit, keda hüüame Offiks. Ta on värvuselt kõrb ja tema lemmik maius on kindlasti porgand. Ta on vahel tujukas, aga siiski väga vinge poni.

*Catreen Rebeca ja poni Off Limit treenivad igapäevaselt Suuresti tallis Harjumaal.

Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?

Ma valisin takistussõidu, sest see on mulle alati meeldinud ja see suudab mind panna keskenduma ainult hobusele ja parkuuri läbimisele. Tunnen hüpates end kindlana. Mina annan Offile erinevaid söötasid, et ta ennast igal võistlusel hästi tunneks. Teistele ei soovi ma kunagi halba, vaid elan ikka kaasa.

Miks peaks osalema Ponikarikal?

Ponikarikas on tore võistlussari, kus sain palju uusi kogemusi ja ennast proovile panna, leidsin selle võistlussarja käigus nii mõnegi uue hea sõbra.

Autasustamine Juurimaa finaalis. Foto: Celin Lannusalu
Autasustamine Juurimaa finaalis. Foto: Celin Lannusalu
Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?

Praeguseks on olnud kõige lahedam Ponikarika finaal Juurimaa tallis 2018 a. See oli tore ja väga hästi korraldatud võistlus. Eriti meeldis mulle kostüümiratsutamise sõit, kus sain kohtunikult Zenja Fokin eriauhinna stiilseima kostüümi ”Amelia Earhart ja lennuk Canary” eest.

Catreen Rebeca kostüümis 2018 a Juurimaa Tallis. Foto: Celin Lannusalu
Catreen Rebeca kostüümis 2018 a Juurimaa Tallis. Foto: Celin Lannusalu

*Juurimaa talli 2018 korraldatud kostüümiratsutamise galeriid ja muude tegevuste kohta uuri Ponikarika Instagrammis.

Mis kõrgusel võistled praegu ja mis hobusega?

Praegu võistlen kõrgustel 80-100cm ikka oma vahva võistluskaaslase Off Limitiga.

Poniga tõket ületamas. Foto: Celin Lannusalu
Poniga tõket ületamas. Foto: Celin Lannusalu