Ponikarika võitja: ELEANORA AUNAP

Eleanora Aunap ponilBalestraKärdla Ratsupäevadel.Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistab 2019. a 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!

Küsimustele vastas Eleanora Aunap (16), Ponikarika Suure Ringi võitja 2018. a kõrgusel 105/110 cm.

Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline oli/on sinu võistlusponi?

Ratsutamiseg alustasin 10-aasatselt, kuid hobused meeldisid mulle juba varem. Minu võistlusponiks oli ERP Balestra. Imelise hüppega ja kahtlemata õpetas just tema mind selliseid kõrguseid hüppama. Kodus kutsusime teda paljude erinevate nimedega, sest heal lapsel mitu nime, nendeks olid: Pelmeen, Küpsis, Belestra jne. Lemmikmaiustuseks on tal kindlasti porgand, nende nimel on ta valmis kõike tegema.

Eleanora ja Balestra 2018 a Hiiumaal. Foto: Celin Lannusalu
Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?

Takistussõidus on minu meelest üks olulisemaid asju ise rahulikuks jäämine ja hobuse mitte segamine – lasta tal hüpata ja ise kaasa minna. Muidugi peab ka hea olema mitme asja korraga tegemises. Võistlustel toob võidu see, kui suudad takistusele juhtuda, õiget rada hüpata, pööretele mõelda ja kõike seda samal ajal. Minu jaoks on takistussõit olnud alati põnev ja hobused on sattunud pigem takistussõidu poolsed.

Miks peaks osalema ponikarikal?

Ponikarikal peaks osalema kogemuste saamiseks ja väga pinget pakkuv ja lahe on võistelda punktide peale ning iga etapp palju pingutada nende nimel. Toredaks teeb selle veel see, et saad oma poniga üle Eesti reisida ja teiste poniratsanikega tuttavaks saada.

Rõõmus poniratsutajate paar: Eleanoraja Balestra. Foto: Celin Lannusalu
Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?

Kõige ägedam võistlus on minu meelest Tallinn International Horse Show. Isegi poniratsanikuna üks start seal teha oli väga võimas ja imeline kogemus. Vaatajana on seal samuti väga lõbus olla.

Mis kõrgusel võistled praegu ja mis hobusega?

Hetkel on plaanis järgmisel aastal alustada võistlemist hobustel mitte ponil. Osaleda Eesti Hobuste karikasarjas, kui on võimalus. Teha ka starte noorhobuste klassides 4-aastase hobusega. Olen õnnelik, et saan võistelda mitmete hobustega ja muidugi ka, et saan proovida ka vähe suurema loomaga sõitmist.