Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistab 2019. a 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!
Küsimustele vastas Emma-Elisa Randväli (13), Havensi Ponikarika 2018 Väikese Ringi võitja kõrgusel 90/95 cm ja 2019 Suure Ringi võitja kõrgusel 100/105 cm.
Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline on sinu võistlusponi?
Oma esimese miniponi sain ma 4 aastaselt. Tondi Ratsaspordiklubis alustasin treeningutega 7 aastaselt. ERL võistlustel osalemisega alustasin 9-lt. Minu võistlusponiks oli siis Manny. Seejärel sain võistelda väikeponil Mandel. Temaga tulid ka esimesed võidud. Mandel on suurepärase iseloomu ja suure võistlushingega. Temaga sai võidetud Väikeponide karikas 2016 a ja 2017 a. Havensi Ponikarika 2018 Väikese Ringi võitsin ma poniga Olympia. Olympia on suuresüdamega ja usaldusväärne kaaslane võistlusplatsil, kes annab endast alati parima. Lisaks meeldib Olympiale väga musitamine ja muusika kuulamine. Havensi Ponikarika 2019 Suures Ringi võitsin poniga Macho. Macho on Tondi Ratsaspordikooli staar ja väga kogenud väikeponi. Kuigi temal on vanust omajagu, on ta endiselt parkuuride võitjate esiotsas. Poni Macho on teele saatnud paljud poniratsutajad ja koos nendega mitmeid võite noppinud. Tondil Maneežis treenimine on andnud mulle suurepärase võimaluse ratsutada paljude erinevate ja heade ponidega.
Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?
Kuldne kolmik: treener, poni, harjutamine. Kõik need asjad kokku annavadki hea tulemuse. Veel parem kui igaüks neist on võimalikult heal tasemel. Takistussõidu valisin, sest minu partneriteks on olnud rohkem takistussõidu suunalised ponid.
Miks peaks osalema ponikarikal?
See polegi küsimus, et kas osaleda! Ponikarikast osavõtt on loomulik. Ja kindlasti on huvitav ja väljakutset pakkuv võtta mõõtu teiste ponide ja nende ratsanikega.
Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?
Raske on valida ühte võistlust, aga kindlasti on kõige suuremat kogemust pakkunud võistlused Eesti meistrivõistlused ja Tallinna International Horse Show Saku Suurhallis.
Mis kõrgusel võistled praegu ja mis hobusega?
Hetkel võistlen ma Ponikarika Suurt Ringi. Ponideks on väikeponi Macho ja suur poni Genesis.