Ponikarika võitja: GRETE LAASNURM

Grete poniga Olympia. Foto: Celin Lannusalu Grete poniga Olympia. Foto: Celin Lannusalu

Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistab 2019. a 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!

Küsimustele vastas Grete Laasnurm (13), Havensi Ponikarika ja Fair Play Ponikarika Väikese Ringi võitja 2019. a kõrgusel 75 cm.

Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline on sinu võistlusponi?

Alustasin ratsutamist 7 aastaselt Tondi Ratsaspordiklubis. Tõsisemat võistlussporti hakkasin tegema 2018. aasta alguses, kui minu võistlusponiks sai üks väga kogenud 18 aastane Eesti tõugu hobune Toonik. Temaga võistlesin oma esimese võistlusaasta. 2018.aasta lõpus hakkasin sõitma Eesti ratsaponi Olympiaga, kes praegu on 7 aastane. Olympia on kõige nunnum poni ja suurim pugeja üldse. Ta tahab olla alati kõigile väga meele järgi ja ma võin teda pidada oma parimaks sõbraks. Võistlusplatsil on ta enesekindel ja usaldusväärne partner.

Tõkkeid ületamas. Foto: Erakogu
Tõkkeid ületamas. Foto: Erakogu
Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?

Arvan, et väga tähtis on ratsaniku ja hobuse vaheline koostöö ja usaldus. Loomulikult on ka vaja toetavaid vanemaid, treenereid ja tallikaaslasi. Häid tulemusi saab saavutada ainult järjepidevalt treenides. Valisin takistussõidu kuna see on minu jaoks huvitavam ja rohkem pinget pakkuvam spordiala kui mõni teine.

Miks peaks osalema ponikarikal?

Ponikarikal tuleks osaleda kuna seal saab mõõtu võtta omavanuste ponisõitjatega. Ponikarikas annab väga hea võistluskogemuse ning iga etapp on omamoodi lõbus.

Paraadpilt autasustamiselt Rahula tallis. Foto: Celin Lannusalu
Paraadpilt autasustamiselt Rahula tallis. Foto: Celin Lannusalu
Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?

Minu jaoks kõige ägedam ning pinget pakkuvam võistlus on olnud Harmony Park Equestrian Tour 2019. See meeldis mulle, sest võistlusplats oli suur ja uhke ning see oli ka minu esimene rahvusvaheline võistlus.

Esimene kord välisvõistlusel Lätis. Foto: Erakogu
Esimene kord välisvõistlusel Lätis. Foto: Erakogu
Mis kõrgusel võistled praegu ja mis hobusega?

Võistlen praegu väikeponi Olympiaga kõrgustel 75-90cm põhiliselt Ponikarika sõitudes.