Ponikarika võitja: MIA-MARLEEN LANNO

Mia-Marleen Lanno poniga Taglas. Foto: Alesja Safe Mia-Marleen Lanno poniga Taglas. Foto: Alesja Safe

Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistab 2019. a 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!

Küsimustele vastas Mia-Marleen Lanno (13), Ponikarika Väikse Ringi võitja 2017. a kõrgusel 85-90 cm.

Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline on sinu võistlusponi?

Alustasin ratsutamist Tondi Maneežis, seda siis viieaastaselt. Võistlusspordiga hakkasin tegelema 2015. aastal. 2016. aasta alguses hakkasin ratsutama Taglasega, suure südamega musta väikese poniga, kellega võistlen siiani. Taglas hakkas mulle kohe alguses meeldima. Vaatamata oma ulakusele ja pidevale minu maha kukutamisele, näitas ta, et temas on tõsist hinge. Oma välimuse poolest jätab Taku väga petliku mulje, kuid hüppamisel on tal väga hea tehnika ja jõudu samuti palju. Võistlustel soovib ta alati olla kõige parem ja teeb selle nimel kõike, et jälle auringil esimesena kapata.

Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?

Takistussõidus on kindlasti kõige olulisem järjepidevus, töökus ja julgus. Heade tulemuste saamiseks tuleb teha igapäevaselt palju tööd ja pühenduda sporti täielikult. Sellel alal mängivad suurt rolli pisemadki detailid. Hobune ja ratsanik peavad üksteist täielikult usaldama. Takistussõidu valisin sellepärast, et see on väga põnev ja kaasakiskuv spordiala, kus pannakse proovile nii hobune kui ratsanik.

Miks peaks osalema Ponikarikal?

Ponikarika võistlused on väga toredad, kuna seal on võimalik omavanustega konkureerida ja end proovile panna. Peale selle olen saanud Ponikarika etappidelt palju sõpru. Kindlasti oli Ponikarika toredaim etapp  2018. aastal Rahulas, sealne võistlus oli väga hästi korraldatud ja seal oli väga tore võistelda. Sellel ajal olid minu mõlemad ponid parimas vormis, mille tõttu tulid ka head tulemused.

Mia-Marleen poniga Burberry Ponikarika etapil Maria Talus 2018 a. Foto: Celin Lannusalu
Mia-Marleen poniga Burberry Ponikarika etapil Maria Talus 2018 a. Foto: Celin Lannusalu
Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?

Kõige ägedam võistlus siiani on olnud Leedus, Horsemarket’i võistlus. Seal oli üldse väga ilus ja suur kompleks ning võistlus oli korraldatud hästi. Parkuurid olid proovilepanevad ja konkurents oli tugev.

Mis kõrgusel võistled praegu ja mis hobusega?

Hetkel võistlen poniga Taglas ja hobusega Ciao Belo Des Erables. Taglasega võistleme 100-110 cm radu ning Ciao’ga 120-130 cm parkuure.

Mia-Marleen hobuga Ciao. Foto: Elena Zobova
Mia-Marleen hobuga Ciao. Foto: Elena Zobova