Ponikarika võitja: TAISI VIIRE

Taisi Viire hobusega Baleriin. Foto: Erakogu Taisi Viire hobusega Baleriin. Foto: Erakogu

Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistab 2019. a 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!

Küsimustele vastas Taisi Viire (18), Ponikarika võitja 2015. a kõrgusel 85-90 cm.

Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline oli/on sinu võistlusponi?

Mina alustasin ratsutamist 8 aastaselt. Võistlesin 2015 hooaja kahe poniga – Hidalgo ja Sandyga. Sandy on pisike hall Eesti ratsaponi, kellele meeldib maiuse eest igasuguseid trikke teha ja Hidalgo küllaltki keeruka iseloomuga Eesti ratsaponi.

Taisi poni Hidalgoga. Foto: Erakogu
Taisi poni Hidalgoga. Foto: Erakogu
Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?

Nii nagu ratsaspordis üldiselt on ka takistussõidus kõige olulisem muidugi paari koostöö. Väga tähtis osa on kodus tehtud trennidel, sest just see peegeldub tulemustes. Võistelda tuleb nii tihti kui võimalik, et ennast ja hobust proovile panna ning võistlusnärvi katsetada. Mina valisin just takistussõidu selle tõttu, et see on põnev ja äärmiselt proovilepanev ala.

Miks peaks osalema ponikarikal?

Ponikarikas on noortele ratsanikele väga hea alus, võistlused on hästi korraldatud ning kui ühel etapil lähebki kehvemini, tuleb ennast kokku võtta ja järgmisel etapil tulemust parandada. Minul vedas sellega, et olin juba enne finaali nii palju punkte kogunud, et olin karikasarja kindel võitja.

Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?

Minu kõige meeldejäävam võistlus on 2015. a meistrivõistlused, kus võitsin Sandyga meistritiitli.

Taisi poni Sandyga. Foto: Erakogu
Taisi poni Sandyga. Foto: Erakogu
Mis kõrgusel võistled praegu ja mis hobusega?

Hetkel võistlen enda hobusega, 7 aastase Baleriiniga. Plaanis on see aasta võistelda meistrivõistlustel U25 klassis (135cm) ning teha häid sõite rahvusvahelistel võistlustel.