Veskimetsa sügis – Havensi Ponikarika IV etapp ja Mini Cup finaal

Havensi Ponikarika Mini Cup Karikasarja parimad. Foto: Celin Lannusalu.

Möödunud nädalavahetusel toimus kahepäevane takistussõiduvõistlus Veskimetsas. Võistluse raames viidi läbi Havensi Ponikarika IV etapp ja Mini Cup finaal ning sisemeistrivõistluste medalid riputati kaela parimatele U25 ja poniratsanike arvestuses. Sisemeistrivõistluste parimate selgumisest saab lugeda varasemalt Hobumaailma portaalis ilmunud artiklist. Havensi Ponikarika Mini Cup karikasarja võitis Maris Issak.

Võistluspäeva alustati Mini Cup finaalsõiduga, kus 65 cm kõrgust parkuuri asus hüppama 12 paari. Ümberhüpetele peetud sõidus asus ümber hüppama 8 paari, neist kuus lõpetas ka ümberhüpetel vigadeta. Sõidu võitsid Maris Issak (Tondi RSK) ja Mandel, teise tulemuse said kirja Annika Absalon (Pärnumaa RSK) ja Laukinuke, kolmanda koha sõitis välja samuti Mandel, sel korral ratsanikuks Maia Kaunispaik (Tondi RSK). Havensi Ponikarika Mini Cup arvestuses saavutas võidu Maris Issak 71 punktiga, teise koha karika viis koju Maia Kaunispaik 65,5 punktiga ning kolmandat kohta jäid jagama Kärol Steinmann ja Annika Absalon.

Havensi Ponikarika Väikese Ringi 75 cm parkuuris oli võistlustules kolmkümmend kaks paari. Kahefaasilises parkuuris olid võidukad Tuuli Toompark (SA Tallinna RK) ja Midnight J, teise tulemuse sõitsid Caroly Viikmaa (Valgeranna RSK) ja Wilhelmina, kolmandale kohale platseerusid Heidi Murel (Tondi RSK) ja Tormis. Enne finaali jagavad esikohta Emili Niklus ja Tuuli Toompark 44 punktiga.

Keskmises Ringis kõrgusel 85/90 cm oli eksimusteta sooritusi kümme. Võidu väärilise esituse tegid Andra Küber (Audruranna RSK) ja Roseda. Enne finaali on liidripositsioonil karikasarja arvestuses Karita Beilmann 51 puntkiga.

Ponikarika Suure Ringi sõidus osales 9 paari, hüpata tuli 100/105 cm rada. Kahefaasilises parkuuris oli neli vigadeta sooritust – esikoha noppisid Grete Laasnurm (Tondi RSK) ja Thunderbird, teise tulemuse sõitsid välja Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Ottardi, kolmandad olid Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo ning neljanda vigadeta soorituse tegid Eelia Laasma (Audruranna RSK) ja History. Karikasarja arvestuses käib enne finaali tihe rebimine, hetkel on liidripositsioonil Emma Eliisa Randväli 49 puntkiga.

Suure Ringi parimad. Foto: Celin Lannusalu.

Laupäevane võistluspäev lõpetati poniratsanike SMV sõitudega. SMV parimate selgumisest saab lähemalt lugeda siin.

Neljakümne kuue osalejaga 100 cm parkuuris noppisid pühapäeval võidu Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee.

115 cm puhtus-kiirus parkuuris noppis kaksikvõidu Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) hobustega Emora ja Liberty D’Estella. Kolmanda koha said Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Calvin.

Puhtusele-kiirusele hüpati ka pühapäevase võistluspäeva eelviimases sõidus. 125 cm parkuuris osales kolmkümmend neli paari, eksimusteta sõite oli viisteist. Kiireima ajaga noppisid sini-must-valge roseti Johanna Krippel (Viru Ratsu) ja Happygirl G, teise tulemuse said kirja Katariina Tomann (Tondi RSK) ja Dexter, napilt kolmandaks jäid Kärol Järviste (RSK Ruttar) ja Hup.

SMV U25 sõit pani võistlusele punkti. Lähemalt saab lugeda siin.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/39818